عصر بازاربرنج

سازمان ملل گزارش داد؛

هند؛ مقاوم‌ترین اقتصاد آسیای جنوبی در طولانی‌مدت

عصر اعتبار- سازمان ملل می‌گوید هند می‌تواند مقاوم‌ترین اقتصاد آسیای جنوبی در طولانی‌مدت باشد.

هند؛ مقاوم‌ترین اقتصاد آسیای جنوبی در طولانی‌مدت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، گزارش جدید سازمان ملل رشد اقتصادی مثبتی را برای هند پس از بیماری همه گیر Covid-19 پیش‌بینی کرده و می گوید که بازار بزرگ این کشور برای جذب سرمایه گذاری ادامه خواهد داشت.

  بر اساس این تحقیق، سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) به منطقه جنوب و جنوب غربی آسیا در سال گذشته اندکی کاهش یافته و از 67 میلیارد دلار در سال 2018، به 66 میلیارد دلار رسیده است. با این حال گفته شد رشد عمدتا توسط هند انجام شد که 77 درصد از کل ورودی به این منطقه را تشکیل می داد و 51 میلیارد دلار در سال 2019 دریافت کرد که 20 درصد بیشتر از سال قبل است.

  سرمایه گذاری در هند از خدمات فناوری اطلاعات برای شرکت های چند ملیتی (MNEs) به یک اکوسیستم دیجیتال محلی پر رونق تبدیل شده است، جایی که بسیاری از بازیگران داخلی - به ویژه در تجارت الکترونیکی - سرمایه گذاری‌های بین المللی قابل توجهی را جذب کرده اند.

  در کوتاه مدت انتظار می رود که هر دو ورودی و خروجی به این منطقه کاهش یابد. سازمان ملل متحد گفت که در سه ماهه اول سال 2020، ارزش ورودی های مستقیم خارجی سرمایه گذاری 43 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، که نشان دهنده تغییر روند رشد در این منطقه است.

  با این حال، اقتصاد هند می تواند در بلند مدت مقاوم ترین اقتصاد در این منطقه باشد. ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی به طور مداوم در حال افزایش است و رشد اقتصادی مثبت، اگرچه پایین تر، پس از بیماری همه گیر و بازار بزرگ هند همچنان باعث جذب سرمایه های جویای بازار می شود.

  به ویژه فضاهای مخابراتی و دیجیتالی کشور که به سرعت در حال رشد هستند، می توانند سرعت بیشتری داشته باشند، در حالی که شرکت های سرمایه گذاری جهانی و شرکت های فناوری همچنان از طریق خرید به بازار این کشورعلاقه نشان می دهند.

  طبق اعلام سازمان ملل، سرمایه گذاری فیس بوک و گوگل در سیستم عامل های جیو هند در سال 2020، به ترتیب به ارزش 5.7 و 4.5 میلیارد دلار، گواهی بر این روند بود.

  برآوردها نشان می دهد که تا سال 2025، بخش های اصلی دیجیتال مانند فناوری اطلاعات و مدیریت فرایندهای تجاری، خدمات ارتباطات دیجیتال و تولید الکترونیک می توانند اندازه دو برابری داشته باشند.

  علاوه بر این، این همه گیری گرایش بسیاری از بخش ها مانند کشاورزی، آموزش، انرژی، خدمات مالی، تدارکات را به دیجیتال سازی بیشتر افزایش داده است، در حالی که Covid-19 بسیاری از افراد و شرکت ها را به اتخاذ راه حل ها و فرآیندهای دیجیتال سوق داده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو