عصر بازاربرنج

معاون مالی و سرمایه‌گذاری خبر داد؛

افزایش بیش از ۵ برابری سود پست بانک ایران درسال ۹ ماهه سال جاری

عصر اعتبار- معاون مالی و سرمایه‌گذاری مدیرعامل پست بانک ایران گفت: با توجه به استخراج صورت‌های مالی ۹ ماهه سال ۱۳۹۹، سود این بانک طی این مدت بیش از ۵ برابر سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش بیش از ۵ برابری سود پست بانک ایران درسال ۹ ماهه سال جاری
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، سیداصغر جلیلی نیا با اعلام این خبر افزود: سود عملکرد این بانک در سال 1398 به میزان 974 میلیارد ریال بود که طی 9 ماهه سال جاری به 5497 میلیارد ریال افزایش یافته است.

  جلیلی نیا در ادامه اعلام کرد: دارایی‌های پست بانک ایران طی 9 ماهه سال جاری حدود 49 درصد افزایش داشته که مهمترین عوامل افزایش آن شامل؛ رشد 71 درصدی تسهیلات و اوراق بهادار و همچنین رشد 72 درصدی سپرده های دیداری، رشد 55 درصدی سپرده های پس انداز و رشد 68 درصدی سپرده های مدت دار بوده است.

  معاون مالی و سرمایه گذاری مدیرعامل پست بانک ایران تصریح کرد: سود حاصل شده طی این مدت ناشی از افزایش عملکرد بانک در بخش های پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات بوده است که براین اساس درآمدهای مشاع حدود 56 درصد، غیرمشاع 69 درصد و درآمدهای ارزی 870 درصد بوده است.

  وی تأکید کرد: این عملکرد ناشی از انجام برنامه ریزی های مدون و عملیاتی و همچنین پایش و پویش مستمر عملکرد هریک از واحدهای اجرایی و ستادی بانک از سوی مدیرعامل و هیأت مدیره و همکاری بی نظیر مدیران، کارکنان و کارگزاران به ویژه شعب و باجه های بانکی روستایی است.

  جلیلی نیا افزود: کاهش نرخ تجهیزمنابع، کنترل مستمر نسبت مطالبات به تسهیلات با مدیریت بهینه منابع، رعایت بهداشت اعتباری و مدیریت بهینه هزینه ها موجب کاهش قیمت تمام شده پول در پست بانک ایران شده است.

  معاون مالی و سرمایه گذاری مدیرعامل پست بانک ایران خاطرنشان کرد: توسعه خدمات بانکداری الکترونیک و استقبال گسترده مشتریان از این خدمات در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا، توسعه خدمات بانکی در بیش از 5 هزار باجه بانکی روستایی از جمله پذیرش وصول چک های تمامی بانک ها در این باجه ها، ارائه خدمات عمومی نظیر احراز هویت سجام و سایر خدمات رایج بانکی از جمله عواملی است که موجب افزایش درآمدهای غیرمشاع پست بانک ایران طی 9 ماهه سال جاری شده است.

  وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های مجموعه مدیران، کارکنان و کارگزاران باجه های بانکی تأکید کرد: پست بانک ایران به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با راهبرد پیشگام در اقتصاد دیجیتال و انتخاب اول مشتریان مناطق روستایی و کمترتوسعه یافته، تمام تلاش خود را برای کمک به اشتغال‌زایی در بخش‌های مختلف اقتصادی و کسب و کارهای نوین به ویژه در بخش فناوری اطلاعات(ICT) و دانش‌بنیان‌ها و همچنین رونق و جهش تولید به کار بسته و همواره در برنامه های ملی مشارکت فعالی دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو