عصر بازار

بیمه ایران معین ۵۶۰۰ میلیاردی شد

عصر اعتبار- مجمع فوق العاده بیمه ایران معین با پیشنهاد هیات مدیره این شرکت مبنی بر افزایش سرمایه از ۴۰۰۰ میلیارد ریال به ۵۶۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته و مطالبات حال شده سهامداران موافقت کرد.

بیمه ایران معین ۵۶۰۰ میلیاردی شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، مجمع عمومی فوق العاده این شرکت به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه شرکت، با حضور سهامداران، اعضای هیات مدیره و مدیرعامل، نماینده بیمه مرکزی و بازرس قانونی شرکت در 1399/10/21 برگزار و بر اساس تصمیمات مجمع, سرمایه شرکت از 4000 میلیارد ریال به 5600 میلیارد ریال افزایش یافت.

  داریوش محمدی مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین ضمن تشکر از مساعی هیئت مدیره این شرکت و حمایت هیئت مدیره بیمه ایران در این خصوص اظهار داشت: در حالی که افزایش ارزش اموال و دارایی های بیمه گذاران در اقتصاد متاثر از تورم افزایش سرمایه شرکت های بیمه را در پوشش ریسک های بیمه ای اجتناب ناپذیر نموده است، هیئت مدیره بیمه ایران معین با توجه به این موضوع مهم و نیز افزایش سرمایه شرکت های رقیب در بازار رقابتی کشور، با تصمیم و تشخیص به موقع و درست، افزایش سرمایه شرکت را در در دستور کار خود قرار داد تا این شرکت کماکان به ایفای نقش راهبری خود در مناطق آزاد ادامه داده در سرزمین اصلی نیز سهم بیشتری از بازار اتکایی قبولی به دست آورد.

  وی افزود: افزایش ظرفیت نگهداری شرکت، افزایش ظرفیت قبولی اتکایی، آمادگی برای پذیرش ریسک های بزرگتر، افزایش سهم مشارکت در کنسرسیوم های بیمه ای و بهبود حاشیه توانگری از مهمترین اهداف و نتایج این افزایش سرمایه است.

  محمدی در ادامه با اشاره به اینکه سرمایه جدید شرکت می‌تواند عامل مهم و موثری در تحقق اهداف شرکت باشد افزود: امید است افزایش سرمایه جدید شرکت زمینه توسعه هر چه بیشتر فعالیت های بیمه ایران معین را در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و نیز فعالیت اتکایی قبولی در سرزمین اصلی فراهم کند. لازم به ذکر است بیمه ایران معین با تلاش هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت، در سال 99 دو مجمع فوق العاده افزایش سرمایه تشکیل داده و بدین ترتیب سرمایه خود را از مبلغ 2500 میلیارد ریال در ابتدای سال جاری به 5600 میلیارد ریال افزایش داده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی