عصر بازاربرنج

ضرورت ثبت‌نام سهام‌داران عدالت در سامانه سجام

عصر اعتبار- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر بر ضرورت ثبت نام سهام‌داران سهام عدالت در سامانه سجام تاکید کرد و گفت: این سهام‌داران که روش غیرمستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده‌اند، ضروری است به منظور برخورداری از مزایا و امتیازات آن در سامانه سجام ثبت نام کنند.

ضرورت ثبت‌نام سهام‌داران عدالت در سامانه سجام
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، سعید زرین‌فر در جلسه هماهنگی اطلاع‌رسانی ثبت‌نام مشمولان سهم عدالت در سامانه سجام با تاکید بر ضرورت ثبت نام سهام‌داران سهام عدالت در سامانه سجام اظهار داشت: سهامدارانی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند لازم است در سامانه سجام«سامانه جامع اطلاعات مشتریان»  در راستای تشکیل مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت و انتخاب هیئت مدیره جدید، ثبت نام‌کنند.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به برنامه‌ریزی برای ثبت نام سهام‌داران سهام عدالت در سامانه سجام تصریح کرد: برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تاکید می‌شود ثبت نام غیرحضوری و اینترنتی از طریق سامانه سجام انجام شود.

  وی مجموعه سهام‌داران سهام عدالت در کشور را 49 میلیون نفر دانست و افزود: از این تعداد 610 نفر سهام‌دار سهام عدالت در استان بوشهر است که 373 هزار سهام‌دار به روش غیرمستقیم ثبت‌نام کرده‌اند که از سهامدارانیکه روش غیرمستقیم انتخاب کرده‌اند تقاضا می‌شود نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنند.

  این مسئول شرکت در انتخاب هیئت مدیره مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری، دریافت تسهیلات بانکی، و تخصیص سود سهام را از ویژگی‌ها و مزایای ثبت نام در سامانه سجام دانست.

  سهم 610 هزار نفری بوشهر از سهام عدالت

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه 49 میلیون نفر در کشور، سهامدار سهام عدالت هستند اظهار کرد: از این تعداد سهم استان بوشهر 610 هزار نفر است.

  رسول زارعی با بیان اینکه 50 درصد جمعیت استان بوشهر دارای سهام عدالت هستند خاطرنشان کرد: پس از آزادسازی سهام عدالت در نیمه نخست اردیبهشت‌ماه امسال، نخستین اقدام این بود که از سهام‌داران خواسته شد تا روش مستقیم یا غیرمستقیم سهام‌داری خود را تعیین کنند.

   

  وی روش سهامداری 373 هزار نفر سهم‌داران عدالت استان بوشهر را روش غیرمستقیم دانست و بیان کرد: کسانیکه در تعیین روش سهام‌داری هیچ اقدامی نکرده‌اند، روش غیرمستقیم لحاظ شده است.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با اشاره به اینکه سهامدارانی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند افزود: افرادیکه ثبت‌نام کنند از مزایای سهام عدالت بهره‌مند خواهند شد.

  زارعی از همه سهامداران عدالت استان بوشهر خواست با رعایت پروتکل‌ بهداشتی و بیشتر به صورت غیرحضوری و از طریق اینترنت خانگی با مراجعه به سایت سجام نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام کنند.

  وی با اشاره به جاماندگان از دریافت سهام عدالت تصریح کرد: کمیسیون مجلس شورای اسلامی برای ثبت نام 7 میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در کل کشور طرحی مورد تصویب قرار داده است که به دولت برای جاماندگان مجوز ثبت نام می‌دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی