عصر بازاربرنج

رشد اقتصادی انگلیس منفی باقی ماند

عصر اعتبار- رشد اقتصادی انگلیس در ماه نوامبر برای دهمین ماه متوالی منفی ماند.

رشد اقتصادی انگلیس منفی باقی ماند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرد اقتصاد این کشور در دوازده ماه منتهی به نوامبر به میزان 8.9 درصد کوچک شده است که این رشد نسبت به رشد مشابه منتهی به ماه قبل 0.3 درصد کمتر شده است.

  رشد اقتصادی در بسیاری از بخش های مهم اقتصادی این کشور در این مدت در سطح منفی قرار داشته است. این رشد بیش از همه تحت تاثیر رشد منفی  12.1 درصدی بخش ساخت و ساز قرار گرفته است. در بین سایر بخش ها، رشد بخش سرمایه گذاری ثابت منفی 8.5 درصد و رشد بخش مخارج دولتی منفی 7.9 درصد اندازه گیری شده است. 

  طبق پیش بینی موسسه رتبه بندی مودیز، اقتصاد انگلیس در سال 2020 حدود 10 درصد کوچک خواهد است اما برای امسال رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و 7.1 درصد بزرگ می شود.

  متوسط رشد اقتصادی انگلیس در بازه زمانی 1997 تا 2020 معادل 0.46 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر 2020 با 15.5 درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به ژوین 2020 با منفی 19.8 درصد بوده است.

  پیش از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با بیان اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در بین کشورهای توسعه یافته جهان دارد برآورد کرده بود رشد اقتصادی سال 2020 این کشور به منفی 11 درصد برسد که این رقم سه درصد بهتر از چیزی است که در ارزیابی اولیه این سازمان که اواسط سال قبل منتشر شد، عنوان شده بود. 

  جاناتان اثو- قائم مقام مرکز آمار انگلیس در همین رابطه گفت: رکود ایجاد شده توسط ویروس کرونا، ما را دچار بدترین شرایط اقتصادی خود کرده است. با این حال رفته رفته اقتصاد در حال احیا است و کارخانه ها تولیدات خود را از سر گرفته اند. با این حال فاصله زیادی تا بازگشت به شرایط قبل از بحران داریم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی