عصر بازاربرنج

نظر متفاوت نمایندگان برای افزایش رقم «وام ازدواج»

عصر اعتبار- وزیر ورزش و جوانان ضمن اشاره به رقم وام ازدواج در لایحه بودجه سال آینده گفت: در بودجه مبلغ ۵۰ میلیون تومان به ازای هر یک از طرفین در نظر گرفته شده است و تعدادی از نمایندگان مجلس نقطه نظرات متفاوتی در رابطه با افزایش این رقم دارند که باید منتظر ماند و دید چه تصمیماتی اخذ می شود.

نظر متفاوت نمایندگان برای افزایش رقم «وام ازدواج»
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی‌فر ضمن بیان اینکه نظام بانکی کشور در چند سال گذشته علی رغم محدودیت های مختلف توانسته است مبالغ قابل توجهی را از محل منابع قرض الحسنه به وام ازدواج اختصاص دهد گفت: در سال جاری نیز این رقم پرداختی توسط سیستم بانکی کشور، حتما به 50 هزار میلیارد تومان می رسد که رقم قابل توجهی است.

  وی ادامه داد: در قانون بودجه مبلغ 50 میلیون تومان به ازای هر یک از طرفین در نظر گرفته شده است و تعدادی از نمایندگان مجلس نقطه نظرات متفاوتی در رابطه با افزایش این رقم دارند که باید منتظر ماند و دید چه تصمیماتی اخذ می شود.  سلطانی فر از فراهم شدن شرایط مختلفی در حوزه ازدواج جوانان از سوی وزارت ورزش و جوانان خبر داد و اظهار کرد: با آموزش هایی که از طریق دفاتر راهنمایی و مشاوره ازدواج مدنظر قرار می گیرد، امیدواریم به مقوله ازدواج جوانان و توسعه خانه های جوان کمک کنیم.

  وی در این رابطه افزود: روزی که کار را شروع کردیم تعداد خانه های جوان در کشور صفر اما هم اکنون حدود 120 خانه جوان فعال داریم و در حال گسترش آن هستیم.

  به گفته وزیر جوانان، تعداد سمن های جوانان نیز در سال 92، کمتر از 100 مورد بود که هم اکنون به بیش از 3300 مورد رسیده است که رشد بیش از 40 برابری را نشان می دهد؛ اقدامی که در راستای افزایش مشارکت جوانان مدنظر قرار گرفت و باید بدانیم این افراد، مدیران آینده حوزه اجرا و سیاستگذاری در کشور خواهند بود که در یک نهاد مدنی یاد می گیرند که چگونه فعالیت ها را پیش برده و امور کشور را مدیریت کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو