عصر بازاربرنج

مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی عنوان کرد؛

صدور احکام بازنشستگان غیرهیات علمی در انتظار اطلاعات دستگاهها

عصر اعتبار- مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صدور احکام بازنشستگان غیرهیات علمی در انتظار اطلاعات ارسالی دستگاهها است.

صدور احکام بازنشستگان غیرهیات علمی در انتظار اطلاعات دستگاهها
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، به دنبال مراجعه جمعی از بازنشستگان غیر هیأت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به صندوق بازنشستگی کشوری برای پیگیری صدور اصلاحیه احکام حقوقی شأن پس از متناسب سازی مهرماه 99 جلسه‌ای با حضور مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری در محل این صندوق برگزار شد.

  اکبر شیرمحمدی با اشاره به صدور احکام 90 درصد شاغلین همطراز یا هم رتبه بر اساس اطلاعات ارسالی از سوی دانشگاه‌ها گفت: با وجود مکاتبه این صندوق با دانشگاه فنی و حرفه‌ای، اطلاعات لازم و کامل برای صدور احکام بازنشستگان غیرهیات علمی آن دانشگاه و در مجموع 37 هزار بازنشسته غیر هیأت علمی زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطابق با صورتجلسه های 25 آذرماه 99 (سازمان برنامه و بودجه) و دوم دیماه 99 (صندوق بازنشستگی) ارسال نشده است.

  وی با اشاره به اینکه صدور احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش بر اساس بخشنامه سازمان برنامه و بودجه یک وظیفه و تعهد است، گفت: این صندوق همانطور که برای بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی مختلف حکم متناسب سازی صادر کرده، متعهد است که برای بازنشستگان غیر هیأت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز احکام جدید را صادر کند.

  شیرمحمدی صدور احکام 90 درصد شاغلین همطراز یا هم رتبه را بر اساس اطلاعات ارسالی از سوی دانشگاه‌ها عنوان کرد و افزود: با وجود مکاتبه این صندوق با دانشگاه فنی و حرفه‌ای، اطلاعات لازم و کامل برای صدور احکام بازنشستگان غیر هیأت علمی آن دانشگاه و در مجموع 37 هزار بازنشسته غیر هیأت علمی زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطابق با صورتجلسه های 25 آذرماه 99 (سازمان برنامه و بودجه) و دوم دیماه 99 (صندوق بازنشستگی) ارسال نشده است.

  وی تصریح کرد: صدور احکام بر مبنای 90 درصد شاغل نیازمند تعیین میزان حقوق افراد با شرایط مختلف از سوی دانشگاه است که این اطلاعات باید از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه‌های فرهنگیان و فنی و حرفه‌ای به صندوق ارائه شود و صندوق بازنشستگی نیز بر اساس همان اطلاعات احکام جدید بازنشستگان غیر هیأت علمی آنها را یکجا صادر کند.

  شیرمحمدی تاکید کرد: روند صدور احکام در حال انجام است و مکاتبات بین صندوق و دانشگاه فنی و حرفه‌ای انجام شده و به محض اینکه اطلاعات لازم در اختیار صندوق قرار بگیرد، احکام سریعاً صادر می‌شود.

  وی از دستگاه‌های اجرایی مذکور که احکام بازنشستگان کشوری آنها نیازمند اصلاحیه است، خواست تا ضمن سرعت بخشیدن به تهیه و ارسال اطلاعات لازم با این صندوق برای صدور احکام جدید بر اساس متناسب سازی مهرماه 99 همکاری کنند.

  در این نشست و با گفتگوی تلفنی بین مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری و مسئولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای، مقرر شد تا در روزهای آتی اطلاعات حقوق شاغلین همطراز این دانشگاه برای صدور احکام 90 درصد در اختیار صندوق بازنشستگی قرار بگیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی