عصر بازاربرنج

سخنگوی صنعت برق خبر داد

شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز در کشور/ میزان مصرف؛ ۲۶۰ مگاوات

عصر اعتبار- سخنگوی صنعت برق با اشاره به شناسایی یک هزار و ۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز، از مصرف ۲۶۰ مگاواتی برق این مراکز خبر داد.

شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز در کشور/ میزان مصرف؛ ۲۶۰ مگاوات
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مصطفی رجبی مشهدی در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود جبهه هوای سرد و کاهش دمای کشور گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها و ورود جبهه هوای سرد، برنامه‌ریزی‌های لازم با وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه‌ها به‌عمل آمده است. علاوه بر این، پیش‌بینی شده بتوانیم از ظرفیت‌های دیگر مدیریت مصرف در این روزها استفاده کنیم و به‌نظر می‌رسد با توجه به اطلاع‌رسانی‌هایی که در خصوص کاهش مصرف با اقدامات ساده انجام شده، این دوره را بدون قطعی برق و خاموشی پشت‌سر بگذاریم.

  وی با بیان اینکه برای شرایط سخت نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است، ادامه داد: چنانچه شرایط سخت شد و محدودیت‌هایی در تامین سوخت نیروگاه‌ها به وجود آمد، حتماً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه همه مردم می‌توانند در اصلاح الگوی مصرف کمک کنند، افزود: بخش‌های اداری می‌توانند دمای مورد نیاز ساختمان‌ها را در حد استاندارد تنظیم کنند، در بخش صنعت نیز برنامه‌ریزی محدودیت استفاده را در این روزها داریم و ان‌شاءالله بعد از این شرایط فرصت استفاده بیشتر از برق را برای این گروه فراهم می‌کنیم تا خللی به تولید آنها وارد نشود.

  رجبی مشهدی تصریح کرد: با مجموعه اقدامات انجام شده از جمله تعدیل روشنایی معابر بین شهری و همچنین شناسایی مقداری از رمزهای غیرمجاز توانستیم صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای به دست بیاوریم که امیدواریم این اقدامات شرایط را برای تامین پایدار برق در روزهای آینده فراهم کند.

  وی در خصوص موضوع رمز ارزها نیز گفت: طبق اطلاع‌رسانی‌ها 310 مگاوات انشعاب مجاز رمز ارزها بوده که از این مقدار 200 مگاوات مصرف برق داشتند و در این شرایط توافق کردیم مصرف خود را به مدت دو هفته قطع یا محدود کنند تا شرایط را برای مصرف آنها در ماه‌های آتی فراهم کنیم.

  سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: علاوه بر آن‌، طی چند ماه گذشته یک هزار و 622 مرکز غیرمجاز رمز ارز با 260 مگاوات مصرف شناسایی شد که خوشبختانه در یک هفته گذشته موفق شدیم با شناسایی انجام شده، 95 مگاوات صرفه‌جویی رمز ارز را داشته باشیم، در بخش روشنایی معابر نیز حدود 300 مگاوات صرفه‌جویی داشتیم که قطعاً این کار تا زمان برطرف شدن محدودیت‌های سوخت استمرار دارد.

  به گفته این مقام مسئول در بزرگراه‌ها و معابری که تعدد عابر در آنجا باشد روشنایی را در حد ضرورت نگه می‌داریم، اما در اماکن حادثه‌خیز به تشخیص پلیس راهور روشنایی وجود داشته و در سایر نقاط تعدیل می‌شود.

  این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه حدود 10 درصد از مصرف در بخش خانگی قابل کاهش است، توضیح داد: در حال حاضر یک تا دو درصد از مصرف بخش خانگی کاهش مصرف پیدا کرده و قطعاً اگر سطح اطلاع‌رسانی به صورت گسترده انجام شود، می‌توانیم همان 10 درصد کاهش مصرف را داشته باشیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو