عصر بازاربرنج

روسیه به روند دلار زدایی خود ادامه داد

عصر اعتبار- طبق آمار وزارت خزانه‌داری آمریکا، بانک مرکزی روسیه در ماه نوامبر همچنان به بیرون کشیدن سرمایه خود از اوراق قرضه آمریکا ادامه داده و میزان ذخایر خود از این اوراق را ۱۹.۲ درصد کاهش داده است.

روسیه به روند دلار زدایی خود ادامه داد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار » به نقل از مهر، طبق آمار وزارت خزانه‌داری آمریکا، بانک مرکزی روسیه در ماه نوامبر همچنان به بیرون کشیدن سرمایه خود از اوراق قرضه آمریکا ادامه داده و میزان ذخایر خود از این اوراق را 19.2 درصد کاهش داده است.

  آمار وزارت خزانه‌داری آمریکا که معمولاً با 3 ماه تأخیر منتشر می‌شوند نشان داد سهم روسیه از اوراق قرضه آمریکا به 4.968 میلیارد دلار کاهش یافته است. سرمایه‌گذاری روسیه در اوراق بلندمدت 1.568 میلیارد دلار و در اوراق کوتاه‌مدت 3.4 میلیارد دلار شده است.

  روسیه تا پیش از این یکی از بزرگترین دارندگان اوراق قرضه آمریکا در جهان به حساب می‌آمد، اما از ماه می 2017 با آغاز سیاست دلار زدایی مسکو در واکنش به تحریم‌های ضد روسی آمریکا، بانک مرکزی این کشور به طور مداوم میزان دارایی خود از این اوراق را کاهش داده است.

  ژاپن و چین همچنان دو دارنده برتر اوراق قرضه آمریکا در جهان به حساب می‌آیند. میزان دارایی ژاپن و چین از این اوراق تا پایان ماه نوامبر به ترتیب به 1.26 تریلیون دلار و 1.063 تریلیون دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو