عصر بازاربرنج

وعده کار در منزل شیوه جدید مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان

عصر اعتبار- رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از شیوه جدید کلاهبرداری مجرمان سایبری از هموطنان پرده برداشت.

وعده کار در منزل شیوه جدید مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: مجرمان سایبری با تبلیغ جذب همکار در سایت‌های آگهی اینترنتی به صورت دور کاری یا کار در منزل سعی می‌کنند تا با استفاده از اطلاعات حساب و کارت بانکی جرایم خود را به قربانی فریب خورده منتسب کنند.

  وی افزود: حسابداری، مدیرفروش، بازاریابی اینترنتی مشاغل پیشنهادی مجرمان است، پس قبل از شروع همکاری با افرادی که پیشنهاد کاری به شما می‌دهند بیشتر از گذشته تحقیق کنید.

  سرهنگ رجبی تصریح کرد: اگر فردی به شما پیشنهاد کار در منزل را داد، ابتدا سابقه فرد را بررسی کنید اینکه آیا او یا شرکتش دارای سابقه کاری مناسب بوده یا خیر. بهتر این است که از افراد درخواست کننده کار رزومه کاری بخواهید تا برایتان مشخص شود که در گذشته این افراد در حوزه بازار کار فعالیت داشتند یا صرف کلاهبرداری به عنوان کار در منزل به سراغ شما آمده اند.

  به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا اگر فردی عنوان کرد که به تازگی وارد این کار شده حتما موارد احتیاطی را رعایت کنید، از دادن اطلاعات بانکی به او پرهیز کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی