عصر بازاربرنج

ثبت چک از سال ۱۴۰۰ در سامانه صیاد الزامی می‌شود

عصر اعتبار- سخنگوی اجرای قانون چک از الزامی شدن ثبت چک از سال ۱۴۰۰ در سامانه صیاد خبر داد.

ثبت چک از سال ۱۴۰۰ در سامانه صیاد الزامی می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، آمنه نادعلی زاده با تاکید بر اینکه از سال 1400 ثبت چک در سامانه صیاد الزامی خواهد شد، گفت: چک های جدید نیز با طرح و رنگ متفاوت روانه بازار و ثبت آن در سامانه نیز اجباری می شود.

  وی افزود: همچنین گیرنده چک نیز از دریافت چک که در سامانه صیاد ثبت نشده باید خودداری کند تا به منظور فرهنگ سازی و آشنایی مردم با سامانه صیاد بانک مرکزی، از 20 دی ماه 1399 برنامک های موبایلی در اختیار مشتریان شبکه بانکی قرار داده شد تا مشتریان با استفاده از این برنامه ها نسبت به ثبت، تایید و انتقال چک در این سامانه استفاده کنند.

  سخنگوی اجرای قانون چک ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط اختیاری بودن ثبت چک ها برای مشتریان فراهم شده است، مردم اقبال جدی از این برنامک های موبایلی داشته باشند تا به هنگام اجرای اجباری قانون مشکلات کمتری داشته باشند.

  نادعلی زاده افزود: در برنامک های موبایلی علاوه بر امکان ثبت، تایید و انتقال چک امکان استعلام وضعیت و سابقه صادرکننده چک امکان پذیر است. همچنین استعلام در وب سایت اصلی بانک مرکزی نیز امکان پذیر است و از طریق پیامک با سرشماره 701701 نیز امکان استعلام سابقه اعتباری صادرکننده چک نیز فراهم است.

  وی در پایان تاکید کرد: با استعلام و نمایش رنگ های متفاوت، وضعیت اعتباری صادرکننده چک نیز نمایان خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی