عصر بازاربرنج

امضای قرارداد همکاری بانک تجارت با پتروشیمی تندگویان

عصر اعتبار- با امضای قرارداد همکاری بانک تجارت با مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان، بزودی عملیات ساختمان و نصب پروژه «اس.اس.پی» در این مجتمع آغاز می‌شود.

امضای قرارداد همکاری بانک تجارت با پتروشیمی تندگویان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، همزمان با دومین روز برگزاری نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در جزیره کیش، قرارداد طراحی، ساخت و اجرای پروژه «اس.اس.پی» پتروشیمی شهید تندگویان با هدف افزایش 150 هزار تنی تولید گرید بطری با شرکت های ایرانی و به ارزش تقریبی 30 میلیون یورو به امضای مدیران عامل بانک تجارت و پتروشیمی تندگویان رسید. میزان سرمایه گذاری برای این پروژه حدود 30 میلیون یورو برآورد می شود که با همکاری بانک تجارت و به صورت صد درصد ایرانی تامین خواهد شد.

    رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت در مراسم امضای این قرارداد همکاری گفت: تامین مالی یکی از بزرگترین دغدغه‌های تولید کنندگان است و شرکت‌های پتروشیمی ‏برای تامین مالی یک شرایط خاص و ویژه دارند. حجم سرمایه‌گذاری در این بخش با سایر ‏صنایع قابل مقایسه نیست. با توجه به تنوع خدماتی که این صنعت در موضوع ‏تامین مالی نیاز دارد بانک تجارت یک سبد خدمت  اختصاصی شامل تسهیلات ریالی و ارزی، اوراق مشارکت و ...  برای این حوزه طراحی کرده که می تواند نیاز پروژه های صنعت پتروشیمی را به بهترین شکل ممکن تامین کند.


    پتروشیمی شهید تندگویان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مهم و استراتژیک پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) و اسید ترفتالیک خالص (PTA) درکشور است. این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول زنجیره پلی اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و 587 هزار تن محصول متنوع از جمله گریدهای مختلف PET برخوردار است.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی