عصر بازاربرنج

در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با سفیر ژاپن مطرح شد؛

پیشنهاد استفاده از منابع ایران در ژاپن برای خرید واکسن کرونا

عصر اعتبار- رئیس بانک مرکزی پیشنهاد استفاده از منابع کشورمان در ژاپن برای خرید واکسن کرونا را به ژاپن ارایه داد و اعلام کرد: طرف ژاپنی باید در خصوص استفاده از منابع ایران ابتکار عمل داشته باشد.

پیشنهاد استفاده از منابع ایران در ژاپن برای خرید واکسن کرونا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با سفیر ژاپن، نحوه استفاده از منابع بانکی ایران در ژاپن مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

  در این دیدار که به درخواست سفارت ژاپن در ایران برگزار شد، دکتر همتی با اشاره به ملاقات پیشین با مقامات ارشد کشور ژاپن و یادآوری تأکیدات خود مبنی بر پایان دوران فشار حداکثری دولت پیشین آمریکا، گفت: کشورهای دوست می‌بایست فارغ از فشارهای سیاسی به همکاری با یکدیگر اهتمام ورزند.

  همتی در ادامه بر لزوم استفاده از منابع ارزی ایران در ژاپن تاکید کرد و افزود: طرف ژاپنی باید در خصوص استفاده ایران از منابع مذکور و انتقال آنها به سایر مبادی موردنیاز بانک مرکزی ایران ابتکار عمل داشته باشد.

  سفیر ژاپن در ایران نیز ضمن قدردانی از تلاش بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت بدهی‌های شرکت‌های ایرانی به طرف‌های ژاپنی، پیشنهاد استفاده از منابع موجود برای خرید واکسن کرونا را مطرح و بر اهتمام سفارت ژاپن در ایجاد ارتباط بین بانک‌های مرکزی دو کشور به منظور پیشبرد بهتر امور و حل مسائل بانکی تاکید کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو