عصر بازاربرنج

پیشرفت‌های بانک تجارت در سال جاری به روایت آمار

عصر اعتبار- بانک تجارت از افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده‌های ریالی در مقطع پایان آذرماه سال جاری نسبت به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ خبر داد.

پیشرفت‌های بانک تجارت در سال جاری به روایت آمار
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، بر اساس آخرین آمار عملکرد این بانک در جذب سپرده و اعطای تسهیلات، بانک تجارت با تمرکز بر ارائه خدمات بهینه بانکی و مالی موفق شد در مجموع تمامی سپرده‌ها 37 درصد افزایش را رقم بزند که از جمله در سپرده‌های ریالی حساب جاری با افزایش 51 درصدی از 419 هزار میلیارد ریال در پایان اسفندماه سال گذشته این منابع به بیش از 632 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است. در این آمار حساب سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نزدیک به 66 درصد، سپرده ضمانتنامه 51درصد، پیش دریافت اعتبارات اسنادی داخلی 62درصد و سایر سپرده‌های دیداری و پس‌انداز نیز 41 درصد افزایش را در مقطع مذکور نشان می‌دهد.

  این آمار همچنین نشان از افزایش نزدیک به 25درصدی کل سپرده‌های ارزی بانک تجارت در مقطع پایان آذرماه سال جاری نسبت به پایان اسفندماه سال 1398 دارد. در همین مقطع زمانی و با تلاش کارکنان این بانک، سپرده نقدی ضمانتنامه‌های ارزی با 319 درصد، قرض‌الحسنه پس انداز ارزی با 58 درصد و سپرده‌های ارزی مدت‌دار با 19 درصد افزایش، بیشترین تغییرات مثبت را داشته است.

  بانک تجارت که همواره به‌عنوان بانکی متخصص و پیش‌رو در ارائه خدمات اعتباری شناخته می‌شود در مقطع 9 ماهه امسال همچون گذشته پیشرفت‌های بسیاری را در گشایش اعتبارات اسنادی و صدور انواع ضمانتنامه ها داشته است؛ به این ترتیب که تعهدات بانک بابت اعتبارات اسنادی داخلی باز شده با بیش از 105 درصد و تعهدات مشتریان بابت ضمانتنامه ها و پذیرش های صادره به ریال با نزدیک به 66 درصد بیشترین تغییرات مثبت را نشان می‌دهد.

  بانک تجارت در 9 ماهه امسال که به عنوان سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب نام‌گذاری شده است سعی بر این داشته منابع جذب شده را در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور از جمله افزایش تولید ملی و اشتغالزایی به شکلی هدفمند بین کارآفرینان و تولیدکنندگان توزیع کند.

  بر اساس آمار به دست آمده مانده خالص تسهیلات بانک تجارت در پایان آذرماه سال جاری به یک هزار و 322 هزار میلیارد ریال رسیده که در بخش صنعت و معدن به بیش از 382 هزار میلیارد ریال، خدمات 238 هزار میلیارد ریال و بازرگانی به 167 هزار میلیارد ریال بالغ شده است. این عملکرد در بخش ساختمان و مسکن به 352 هزار میلیارد ریال، کشاورزی 169 هزار میلیارد ریال و صادرات به 13هزار میلیارد ریال رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی