عصر بازاربرنج

ارزش دلار آمریکا افزایش یافت

عصر اعتبار- نرخ دلار با بازده بالاتر خزانه‌داری و افت ارزهای پُرریسک، تقویت شد.

ارزش دلار آمریکا افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، روز جمعه بازدهی اوراق قرضه دولت ایالات متحده نزدیک به بالاترین سطح یک ساله قرار گرفت، دلار آمریکا افزایش یافت، در حالی که ارزش ارزهای پر خطرمانند دلار استرالیا کاهش یافت.

  گفته می شود، ارزش دلار تابعی از اتفاقاتی است که در بازده رخ می دهد. روز پنج شنبه بازده 10 ساله از سود سهام اس اند پی 500 بالاتر رفت و این نشان دهنده عدم اطمینان زیاد موجود است. شاخص دلار با افزایش 0.59 درصد به 90.847 رسید که بالاترین سطح در هفته است. این شاخص در برابر ین افزایش یافت و برای اولین بار از ماه سپتامبر به 106.69 رسید.

  بازده 10 ساله خزانه داری برای اولین بار طی یک سال، روز پنج شنبه بالای 1.6 درصد افزایش یافت. عملکرد خزانه داری ایالات متحده در این ماه تسریع شده است در حالی که مقامات بانک فدرال از ابراز نگرانی در مورد سود عملکرد خودداری می کنند.

  ارزهای پُرریسک عقب نشینی کردند. دلار استرالیا 1.99 درصد سقوط کرد و به 0.7713 دلار رسید. به گفته یک متخصص دلار استرالیا با وجود رونق بازار، عملکرد خوبی ندارد، احتمالاً به دلیل سیاست کنترل بازده بانک مرکزی این کشور که بازده اوراق قرضه آن را بسیار بالاتر می برد. این به نوبه خود می تواند جذابیت ارز را محدود کند.

  داده های روز جمعه نشان داد که هزینه های مصرفی ایالات متحده در ماه ژانویه طی 7 ماه بیشترین افزایش داشته است، در حالی که فشارهای قیمت بی صدا بوده است. داده های مشاغل ایالات متحده در ماه فوریه جمعه آینده منتشر می شود. سرمایه گذاران هم منتظر جزئیات لایحه محرک مالی ایالات متحده هستند که انتظار می رود طی هفته های آینده تصویب شود.

  روز جمعه مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها آماده بود تا بسته حمایتی رییس جمهور جو بایدن به ارزش 1.9 تریلیون دلار را ارائه دهد، هر چند بعید به نظر می رسد بتواند از این لایحه برای افزایش حداقل دستمزد در سراسر کشور استفاده کند.

  یورو پس از رسیدن به بالاترین قیمت هفت هفته گذشته یعنی 1.2244 دلار، 0.79 درصد کاهش یافت و به 1.2078 دلار رسید. بیت کوین با افت 0.32 درصدی به 46946 دلار رسید. اتریوم 0.7 درصد افت کرد و به 1468 دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی