عصر بازاربرنج

حجم اقتصاد چین تا ۱۵ سال آینده دو برابر می‌شود

عصر اعتبار- بانک آمریکا اعلام کرد که چین در پساکرونا یکی از بالاترین رشد‌های اقتصادی در جهان را خواهد داشت و تا سال ۲۰۳۵ تولید ناخالص داخلی این کشور دو برابر می‌شود.

حجم اقتصاد چین تا ۱۵ سال آینده دو برابر می‌شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، هلن کیائو، مدیر بخش اقتصاد‌های آسیایی بانک آمریکا اعلام کرد که در دوران پساکرونا، چین یکی از اقتصادهایی خواهد بود که بیشترین رشد اقتصادی را خواهد داشت و به احتمال زیاد تا سال 2035 تولید ناخالص داخلی این کشور دو برابر خواهد شد.

  وی افزود: اجرای برخی اقدامات اصلاحی می‌تواند به چین کمک کند تا به این هدف برسد. برای این که حجم اقتصاد چین دو برابر شود این کشور باید در 15 سال آینده به طور متوسط سالانه 4.7 درصد رشد اقتصادی داشته باشد.

  این کارشناس اقتصادی می‌گوید: ما بر این باوریم که چین می‌تواند به این هدف برسد.

  کیائو پیش بینی کرده که همگام با دو برابر شدن تولید ناخالص داخلی در چین، این کشور آسیایی بین سال‌های 2027 و 2028 از آمریکا سبقت گرفته و به بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد.

  آمارهای دولتی نشان می‌دهد که در سال 2020 رشد تولید  ناخالص داخلی چین معادل 2.3 درصد بوده و این کشور تنها اقتصاد بزرگی بود که رشد مثبت را به ثبت رساند و این در حالی است که اقتصاد آمریکا در همین سال رشد منفی 3.5 درصدی داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی