عصر بازاربرنج

افزایش ۱۰ برابری تسهیلات قرض الحسنه مستمری بگیران

عصر اعتبار- مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: ارائه خدمات مطلوب به بازنشستگان و مستمری بگیران به عنوان یکی از برنامه‌های مهم و اولویت دار سازمان تأمین اجتماعی است.

افزایش ۱۰ برابری تسهیلات قرض الحسنه مستمری بگیران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، علی جهانی، به ارائه خدمات مطلوب به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یکی از برنامه‌های مهم و اولویت دار یاد کرد و افزود: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به این عزیزان یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان است به طوری که در سال جاری با حمایت مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی رقم پرداختی این تسهیلات نسبت به سال گذشته 10 برابر افزایش داشته است.

  مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه با کمترین سود به بازنشستگان و مستمری بگیران به عنوان اقدام دیگر سازمان تأمین اجتماعی در جهت ارائه تسهیلات معیشتی و رفاهی یاد کرد و گفت: سیاست‌های حمایتی این سازمان با هدف جلب رضایت مستمری بگیران در سال آینده هم ادامه خواهد داشت.

  جهانی با اشاره به اینکه امسال (١٣٩٩) تسهیلات فوق در مجموع در سه مرحله به مستمری بگیران متقاضی تا دوم اسفند ماه پرداخت شده است گفت: این سازمان به بیش از ٣٣٨ هزار نفر از این عزیزان وام قرض الحسنه ٥ میلیون تومانی با باز پرداخت ٢٤ ماهه و نرخ کارمزد سالانه ٤ درصد ارائه داده شده است.

  وی به لزوم رعایت همه جانبه بهداشت عمومی جهت مقابله با بیماری کرونا و مصون بودن عزیزان بازنشسته و مستمری بگیر اشاره و خاطر نشان کرد: ضرورت الکترونیکی کردن فرآیند اخذ تسهیلات، توسعه و پیاده سازی یک سامانه اطلاعاتی مؤثر منطبق بر استانداردهای تعریف شده در جهت مواجهه با نیازهای جدید و کاهش هزینه‌ها در مکانیزه کردن فرآیند ثبت درخواست تسهیلات از طریق کانون‌های بازنشستگی در دستورکار قرار گرفت.

  جهانی با اشاره به زمان ارائه درخواست متقاضیان تا دریافت تسهیلات از طریق بانک رفاه اشاره کرد و اظهار داشت: متقاضیان دریافت تسهیلات که به صورت مکانیزه ثبت نام کرده بودند این تسهیلات را طی سه روز بدون مراجعه حضوری به شعب این بانک دریافت کردند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی