عصر بازاربرنج

شناسایی ۸۹۰۰ کارتخوان فعال در خارج از کشور

عصر اعتبار- مدیرعامل شرکت شاپرک از شناسایی ۸۹۰۰ کارتخوان خارج از کشور خبر داد و گفت: ۴۵۰۰ از این تعداد به طور دقیق ارزیابی شد که با احراز تخلف‌ها، توانستیم آنها را مسدود کنیم.

شناسایی ۸۹۰۰ کارتخوان فعال در خارج از کشور
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، مدیرعامل شرکت شاپرک با اشاره به تخلفات حوزه پرداخت، گفت: شاید برخی از تخلفات حوزه پرداخت و کارتخوان ها را در رسانه ها شنیده باشید که مربوط به کارتخوان هایی است که در خارج از کشور مسغول به فعالیت شبکه پرداخت (خرید و فروش) هستند و طبیعتا با الزامات ابلاغیه بانک مرکزی که صراحت خاصی در این حوزه دارد، این دسته از دارندگان ابزارهای پذیرش که یا خودشان یا دیگران از این ابزارها در خارج کشور استفاده می کنند مسئولیت تخلفات این حوزه را برعهده دارند.

  کاظم دهقان در گفت و گو با ایبِنا تصریح کرد: از حدود یک سال گذشته این حوزه مورد رصد و پایش دقیق شبکه پرداخت قرار گرفته است و با الگوریتم های هوشمندی که داشتیم شناسایی شدند.

  وی ادامه داد: اکثر این حوزه ها شناسایی و کارتخوان هایی که به نوعی از ظرفیت های شبکه های عمومی مخابراتی استفاده می کردند، به طور کامل مسدود شدند و شرکت های مربوطه که اجازه فعالیت اینچنینی را داشتند نیز جرائم سنگینی را در این حوزه متحمل شدند.

  مدیرعامل شرکت شاپرک در پایان تاکید کرد: در این حوزه 8900 کارتخوان خارج از کشور شناسایی شد که 4500 را توانستند به طور دقیق ارزیابی کنند و با احراز تخلف ها، توانستیم آنها را مسدود کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو