عصر بازار

۲۸ درصد متقاضیان، وام رونق تولید گرفتند

عصر اعتبار- بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در چهار ماهه اول امسال حدود ۲۸ درصد از کل ثبت نام کنندگان دریافت تسهیلات رونق تولید و حدود ۴۷ درصد از ثبت نام کنندگان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) موفق به دریافت آن‌ شده‌اند.

۲۸ درصد متقاضیان، وام رونق تولید گرفتند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بر اساس این آمار در چهار ماهه امسال بیش از 4222 میلیارد تومان در قالب 1184 فقره تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی و بیش از 1586 میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره 18) در قالب 174 فقره به استان‌های مختلف پرداخت شده است.

  در این مدت 4210 مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که 1402 مورد برای دریافت بیش از 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و در نهایت 1184 فقره تسهیلات به ارزش بیش از 4222 میلیارد تومان پرداخت شده است. یعنی حدود 28 درصد از کل ثبت نام کنندگان در فروردین امسال موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

  همچنین در چهار ماهه اول امسال 372 مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که 22 مورد برای دریافت تسهیلات 362 میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت 174 مورد پرداخت تسهیلات به ارزش 1586 میلیارد تومان صورت گرفته است. یعنی حدود 46.7 درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

  لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه با بهره 14 درصد پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در راستای تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو