عصر بازار

چهار سیاست برای مهار تورم

عصر اعتبار- معاون وزیر اقتصاد چهار سیاست قطعی وزارت اقتصاد در راستای مهار تورم را پیش‌بینی پذیری اقتصاد، شکست انحصارها، تسهیل مجوزها و تضمین حضور قراردادها اعلام کرد.

چهار سیاست برای مهار تورم
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نشست خبری تشریح ابعاد نقشه راه وزارت اقتصاد برای رشد غیرتورمی اقتصاد کشور با حضور هادی سبحانیان، معاون سیاستگذاری اقتصادی این وزارتخانه برگزار شد.

    او گفت: دولت در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که از نظر رشد  اقتصادی وضعیت مناسبی نداشت و نرخ تورم به دلیل مسائل و چالش‌های متوالی در سال‌های گذشته در بالاترین نرخ‌ها قرار داشت و نرخ تشکیل سرمایه نیز در برخی سال‌های گذشته منفی بوده است. علاوه براین، بخش قابل توجهی از ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی مصرف شده بود و دولت با شرایطی مواجه بود که امکان تداوم تخصیص ارز 4200 را نداشت.

    سبحانیان افزود: مصارف دولت نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است درحالیکه منابعی برای این مصارف درنظر گرفته نشده بود و تمام تنخواه دولت در سالجاری توسط دولت گذشته مصرف شده بود که در چنین شرایطی دولت جدید با مسائل زیادی روبرو شد که سامان دادن به آن‌ها مبتنی بر شناخت ریشه‌ها، منشا شکل‌گیری این مشکلات و شناخت راهکارها حائز اهمیت است.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی