عصر بازار

رئیس شعبه مشهد بانک توسعه صادرات اعلام کرد؛

رشد ۲۷۰ درصدی اعطای تسهیلات در هشت ماهه سال جاری

عصر اعتبار- تسهیلات پرداختی سال ۱۴۰۰ در شعبه مشهد طی هشت ماهه نخست سال جاری مبلغ ۲هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با ۹۷۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی، ۲۷۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

رشد ۲۷۰ درصدی اعطای تسهیلات در هشت ماهه سال جاری
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، حامد گرجستان ضمن اشاره به مانده تسهیلات 36 هزار میلیارد ریالی شعبه مشهد در پایان آبان سال جاری، اظهار داشت: این شعبه در هشت ماهه نخست سال 1399 مبلغ 21 هزار میلیارد ریال مانده تسهیلات داشته که بیانگر رشد 170 % درصدی در این محدوده زمانی است.

  گرجستانی ادامه داد: همچنین این شعبه در بخش حوالجات ارزی، رتبه اول دسترسی به اهداف بین شعب را تا پایان خرداد سال جاری کسب کرد.

  رئیس شعبه مشهد بانک توسعه صادرات اظهار داشت: این شعبه در پایان آبان ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ، در بخش اعتبار اسنادی وارداتی و بروات به رشدی بیش از 400 درصد دست یافته است.

  به گفته رئیس شعبه مشهد بانک توسعه صادرات ایران عمده محصولات صادراتی استان خراسان رضوی، شامل زعفران ،پسته، فرش و موکت، انواع کیسه و محصولات فولادی است که عمدتا به کشورهای افغانستان، ترکمنستان ،عراق،پاکستان ،امارات و عمان صادر می شود.

  گرجستانی، اعطای تسهیلات تلفیقی از محل منابع صندوق توسعه ملی را از اولویت های بانک توسعه صادرات ایران عنوان کرد و گفت: در این بانک علاوه بر اعطای تسهیلات ارزان قیمت ، بسته کاملی از خدمات اعم از ضمانت نامه ،اعتبار اسنادی داخلی و... به مشتریان ارائه می شود.

  وی گفت: بانک توسعه صادرات طی سال های اخیر توجه ویژه ای به شرکت های دانش بنیان داشته و برای جذب این شرکت ها جلسات متعددی با شهرک های علم و فناوری و مشتریان این حوزه برگزار کرده است.

  گرجستانی در پایان افزود: صادرات کالا از گمرکات استان خراسان رضوی طی شش ماهه نخست سال حدود 646 میلیون یورو بوده است که البته بخشی از آن با توجه به مرزهای مشترک استان با سایر کشورها می تواندنتیجه عملکرد صادراتی سایر استان ها باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی