عصر بازار

هند به دنبال کنترل رمزارزهاست نه ممنوعیت

عصر اعتبار- هند می‌خواهد ارزهای رمزنگاری شده را کنترل کند نه اینکه آنها را به طور کامل ممنوع کند.

هند به دنبال کنترل رمزارزهاست نه ممنوعیت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، تلویزیون دهلی نو گزارش داده که هند می‌خواهد ارزهای رمزنگاری شده را کنترل کند نه اینکه آنها را به طور کامل ممنوع کند. ماه گذشته، دهلی نو با اعلام برنامه‌های ممنوعیت ارزهای مجازی خصوصی، ارزش بازار دیجیتال داخلی را به شدت کاهش داد. این شبکه تلویزیونی گفت که دولت هند یادداشتی در مورد لایحه پیشنهادی منتشر کرده که می‌گوید ارزهای رمزنگاری شده خصوصی کنترل شده و به عنوان ارز قانونی در هند شناخته نمی‌شوند.

    گزارش شده که قانون، ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان دارایی های رمزنگاری شده تعریف می کند که توسط ناظر بازار این کشور، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) نظارت می‌شود. به شهروندانی که ارزهای دیجیتال دارند مهلتی داده می شود تا دارایی های رمزنگاری شده خود را اعلام کرده و آنها را به پلت فرم های صرافی تحت نظارت منتقل کنند. انجام ندادن این کار قبل از مهلت مقرر منجر به مجازات هایی مانند زندان خواهد شد.

    در ماه نوامبر گزارش شد که دولت هند در حال بررسی لایحه ای است که پیشنهاد تولید سکه دیجیتال رسمی و ممنوعیت تمام رمزنگاری شده خصوصی در این کشور را دارد. هفته گذشته، نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند گفت که این لایحه در حال بررسی و تغییر است تا به تغییرات سریع در این صنعت پاسخ دهد. طبق گزارش ها، لایحه ارز رمزنگاری شده و کنترل ارز دیجیتال رسمی به دنبال محافظت از سرمایه گذاران کوچک با در نظر گرفتن ارز رمزنگاری شده به عنوان دارایی مالی است. قرار است این لایحه در جلسه زمستانی آتی مجلس مطرح شود. هیچ اطلاعات رسمی در مورد بازار رمزارز هند در دسترس نیست، اما برآوردهای رویترز، مقدار کل ارز دیجیتال موجود در هند را تا 400 میلیارد روپیه (5.4 میلیارد دلار) نشان می دهد. ماه گذشته نخست وزیر نارندرا مودی گفت که مهم است اطمینان حاصل شود که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین در مسیراشتباهی قرار نگیرد که به جوانان ضرر مالی بزند.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی