عصر بازار

چهارشنبه ۲۲ دی؛

رشد اندک قیمت سکه در کانال ۱۲ میلیون تومانی

عصر اعتبار- قیمت سکه امروز (چهارشنبه، ۲۲ دی‌ماه) در بازار تهران با ۵۶ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۲ میلیون و ۲۲۶ هزار تومان رسید.

رشد اندک قیمت سکه در کانال ۱۲ میلیون تومانی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، در ساعت 13 و 30 دقیقه امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش 56 هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم 12 میلیون و 226 هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت 12 میلیون و 51 هزار تومان معامله شد.

  همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 645 هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و 628 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 252 هزار تومان قیمت خورد.

  علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون و 227 هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌ میلیون و 318 هزار تومان شد.

  همچنین قیمت اُنس جهانی طلا با 10 دلار افزایش قیمت نسبت به روز گذشته با نرخ یک‌هزار و 818 دلار و 91 سنت معامله شد.

  به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. نرخ دلار در صرافی‌های بانکی از چهارشنبه گذشته پس از  مدت‌ها تثبیت قیمت در کانال 27 هزار تومان، به کانال 26 هزار تومان بازگشت و این کاهش قیمت‌ها موجب افت قیمت سکه در روزهای گذشته شده است و حتی روز دوشنبه به کانال 11 میلیون تومان بازگشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی