عصر بازار

قیمت طلا ثابت ماند

عصر اعتبار- قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران منتظر نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا و نشانه‌هایی درباره افزایش نرخهای بهره بودند، تغییر چندانی نداشت.

قیمت طلا ثابت ماند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در 1836 دلار و 21 سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.3 درصد افزایش، به 1836 دلار و 80 سنت رسید.

  آوتار ساندو، تحلیلگر شرکت "فیلیپ فیوچرز" در یادداشتی نوشت: سرمایه گذاران به دنبال پوشش امن در برابر نگرانیها نسبت به احتمال تشدید تحریمهای آمریکا یا اقدامات جدید اتحادیه اروپا در صورت حمله روسیه به اوکراین هستند اما طلا و نقره به دلیل انتظاراتی که برای تحکیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا وجود دارد، با موانعی روبرو هستند.

  نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو روزهای 25 و 26 ژانویه برگزار می شود. طلا به افزایش نرخهای بهره آمریکا حساس است زیرا نرخهای بهره جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را کمتر می کند.

  بازده اوراق خزانه 10 ساله آمریکا روز جمعه کاهش یافت و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کمتر کرد.

  یک مقام ارشد دولت انگلیس روز یکشنبه تهدید کرد روسیه در صورت به قدرت رساندن یک دولت دست نشانده در اوکراین با تحریمهای اقتصادی شدید روبرو خواهد بود.

  بر اساس گزارش رویترز، وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد اونس طلا ممکن است مقاومت در سطح 1850 دلار را تست کند و اگر به بالای این قیمت صعود کند، به محدوده 1860 تا 1872 دلار وارد خواهد شد.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.3 درصد کاهش، به 24 دلار و 15 سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.8 درصد افزایش، به 2124 دلار و 21 سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، 1032 دلار و 80 سنت معامله شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی