عصر بازار

سود شگفت‌انگیز سرمایه‌گذاری دویچه بانک

عصر اعتبار- دویچه بانک گفت سود سهامداران برای سه ماه پایانی سال ۱۴۵ میلیون یورو (۱۶۲.۷ میلیون دلار) بوده است.

سود شگفت‌انگیز سرمایه‌گذاری دویچه بانک
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، روز پنجشنبه دویچه بانک، با افزایش درآمدهای این بانک سرمایه‌گذاری آلمانی، انتظارات بازار برای ثبت سود برای سه ماهه چهارم سال 2021 را زیر پا گذاشت. این وام دهنده آلمانی گفت سود سهامداران برای سه ماه پایانی سال به 145 میلیون یورو (162.7 میلیون دلار) رسید، که ششمین سود سه ماهه متوالی و تقریباً سه برابر سود آن برای مدت مشابه در سال 2020 است.

    تحلیلگران انتظار زیان 127.58 میلیون یورویی را داشتند. سود خالص سه ماهه، سود خالص کل سال دویچه بانک را در سال 2021 پس از نیمه اول قوی سال به 1.94 میلیارد یورو رساند. این رقم از 113 میلیون یورو در سال 2020 و بالاتر از پیش‌بینی 1.79 میلیارد یورویی تحلیلگران بود. تعدادی بانک‌های همتای این بانک در وال استریت، مانند جی پی مورگان و مورگان استنلی، درآمدهای فصلی ناامیدکننده‌ای را پشت سر گذاشته‌اند، زیرا هزینه‌های بالاتر و تعدیل درآمدها باعث کاهش حاشیه‌ سود شده است.

    با این حال، بخش سرمایه‌گذاری دویچه بانک، شاهد افزایش درآمدهای فصلی تا 1.9 میلیارد یورو بود که 1 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت، در حالی که کاهش 14 درصدی معاملات با درآمد ثابت و ارز با رشد 29 درصدی درآمدهای مبدأ و مشاوره جبران شد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی