عصر بازار

بخشودگی مالیاتی کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

عصر اعتبار- نمایندگان مجلس کسب و کارهای آسیب دیده از کرونایی که درآمد مشمول مالیات آن ها کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان است را از پرداخت بخشی از مالیات معاف کردند.

بخشودگی مالیاتی کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (شنبه 14 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1401 کل کشور بازگشتی از کمیسیون تلفیق لایحه بودجه؛ با بند (ق) تبصره 6 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

  براساس بند (ق) اصلاحی تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

  1- معافیت مالیاتی فعالیت های مربوط به انتشارات کمک درسی حذف می شود.

  2-  به منظور حمایت از تولید و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، براساس اعلام ستاد ملی کرونا، واحدهای صنفی با درآمد مشمول مالیات کمتر از یک میلیارد ریال در سال 1400 علاوه بر معافیت های قانونی و بخشودگی و مشوق های مالیاتی، برای مالیات بر عملکرد سال 1400 از پنج واحد درصد بخشودگی از نرخ مالیاتی برخوردار می شوند.

  3- واردات خودروی آمبولانس توسط سازمان اورژانس کشور از پرداخت حقوق ورودی و عوارض گمرکی معاف است.

  4- معافیت‌های مالیاتی مؤسسات کنکور دانشگاهها  اعم از کنکور سراسری و کنکورهای تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکتری)، حذف می‌شود.

  5- برخورداری از معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالاها و خدمات و هرگونه جایزه و مشوقهای صادراتی منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی