عصر بازار

بودجه ۱۴۰۱ فردا تقدیم شورای نگهبان می شود

عصر اعتبار- سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که مصوبات مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ فردا به شورای نگهبان تقدیم می شود.

بودجه ۱۴۰۱ فردا تقدیم شورای نگهبان می شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از ایسنا، سید نظام موسوی اظهار کرد: پرونده بررسی لایحه بودجه سال 1401 کل کشور در مجلس شورای اسلامی در مرحله مقدماتی بسته شد و این لایحه به طور رسمی فردا به شورای نگهبان تقدیم خواهد شد، البته شورای نگهبان به صورت غیررسمی در جریان مصوبات مجلس قرار داشته و بررسی های خود را آغاز کرده است.

    وی ادامه داد: مطابق قانون شورای نگهبان تا 10 روز فرصت دارد تا نظر نهایی خود را درخصوص لایحه بودجه به مجلس ارائه کند تا اگر مواردی برای اصلاح وجود داشته باشد، مجلس نسبت به آن اقدام کند. بر همین اساس جلسه بعدی مجلس روز یکشنبه هفته آینده تشکیل می شود. اگر تا آن زمان شورای نگهبان نظر خود را به مجلس ارائه کند در نشست روز یکشنبه ما وارد بررسی ایرادات شورای نگهبان خواهیم شد و اگر ایرادات شورای نگهبان تا آن زمان به مجلس ارائه نشده باشد، مجلس دستور کار عادی خود را دنبال خواهد کرد.

    سخنگوی هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش های فشرده ای که نمایندگان مجلس در روزهای گذشته انجام دادند، امیدواریم لایحه بودجه پیش از سال جدید تعیین تکلیف و به دولت ابلاغ شود.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی