عصر بازار

رکورد کمترین خوش‌بینی به رشد اقتصاد جهانی

عصر اعتبار- به گفته بانک سرمایه گذاری آمریکا، نگرانی‌ها از رکود تورمی احتمالی به بالاترین حد خود از سال ۲۰۰۸ و خوش‌بینی‌ها نسبت به رشد جهانی به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

رکورد کمترین خوش‌بینی به رشد اقتصاد جهانی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، نظرسنجی ماهانه بانک سرمایه گذاری آمریکا نشان داده که خوش‌بینی مدیران صندوق به رشد اقتصاد جهانی به پایین‌ترین حد تاریخی رسیده است. این انقباض در بحبوحه نگرانی‌ها از رکود تورمی احتمالی رخ می‌دهد که به بالاترین حد خود از آگوست 2008 رسیده است.

  بر اساس این گزارش، 71 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به چشم‌اندازهای رشد جهانی در ماه‌های آینده بدبین بودند که بیشترین میزان از زمان آغاز ثبت نظرسنجی‌ها در اوایل دهه 1990 است.

  نسخه اروپایی نظرسنجی بانک آمریکا نشان داد که حدود 81 درصد از پاسخ‌دهندگان انتظار داشتند اقتصاد این منطقه در سال آینده ضعیف شود در حالی که این رقم در ماه مارس 69 درصد بود.این تحقیق نشان داد که دارایی‌های نقدی مدیران صندوق که نشانه احتیاط سرمایه‌گذاران است، به 5.5 درصد در ماه آوریل از 5.9 درصد ماه قبل کاهش یافت. با این حال، چشم انداز یک رکود جهانی، همچنان بزرگترین خطر برای بازارهای جهانی است.

  تخصیص‌های مالی به کالاها تا رکورد 38 درصد افزایش یافت و سرمایه‌گذاری در نفت و کالاها به پرطرفدارترین تجارت تبدیل شد. این بانک گفت: سایر موقعیت‌های برتر در سهام‌های منابع و مراقبت‌های بهداشتی بودند، در حالی که عملکرد اوراق قرضه و سهام‌های دوره‌ای بیشترین ارتباط را با رشد اقتصادی دارد. این نظرسنجی نشان داد که پیش‌بینی‌های سود جهانی به ضعیف‌ترین سطح خود از ماه مارس 2020 رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی