عصر بازار

۲۲ هزار فقره وام ازدواج پرداخت شد

عصر اعتبار- مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از پرداخت از پرداخت ۲۲ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به ارزش ۲۷ هزار میلیارد ریال توسط نظام بانکی در ۳۷ روز نخست امسال خبر داد و اعلام کرد: ۷۵ هزار نفر برای وام ازدواج در حال عقد قرارداد با بانک هستند.

۲۲ هزار فقره وام ازدواج پرداخت شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از ایرنا، «مصطفی قمری‌وفا» مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی در توییتی میزان پرداخت وام ازدواج توسط نظام بانکی را اعلام کرد و نوشت: از ابتدای سال 1401 تا امروز 290 هزار نفر برای وام ازدواج ثبت‌نام کرده‌اند که  22 هزار فقره وام به ارزش 27 هزار و 240 میلیارد ریال پرداخت شده است.

    وی افزود: 75 هزار نفر هم در حال عقد قرارداد در بانک و تکمیل مدارک مورد نظر برای دریافت وجه وام ازدواج هستند و مابقی هم با توجه به گذشت زمان کوتاه ثبت‌نام در سایت، در انتظار تعیین شعبه است.

    مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی با مقایسه روند پرداخت وام ازدواج در سال گذشته و امسال تاکید کرد: در 37 روز اول سال گذشته، 167 هزار و 811 نفر برای وام ازدواج ثبت نام کردند و فقط 12 هزار و 960 فقره وام پرداخت شد که حدود 4هزار نفر هم در مرحله عقد قرارداد در بانک بودند. آمار گویاست و بر اساس شواهد نمی‌توان ‎قضاوت کرد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی