عصر بازار

بازار طلا و سکه تعدیل شد

عصر اعتبار- نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه بازار طلا و سکه با تعدیل همراه شده است، گفت: حباب سکه از یک میلیون تومان به ۸۷۰ هزار تومان کاهش یافته است.

بازار طلا و سکه تعدیل شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، محمد کشتی‌آرای با اشاره به کاهش جهانی قیمت طلا در روزهای اخیر، اظهار داشت: روند نزولی قیمت جهانی طلااز 3 هفته قبل آغاز شده و همچنان ادامه دارد؛ در یک هفته گذشته 71 دلار هر اون طلا کاهش قیمت داشته است.

  وی گفت: در بازار داخلی برخلاف کاهش چشم گیر قیمت اونس طلا، با نوسانات قیمت ارز بازار آزاد ناشی از حذف ارز 4200 تومانی،  قیمت ها در روزهای پایانی هفته گذشته به بالاترین سطح چند ماه اخیر رسید.

  این فعال بازار طلا و جواهر ضمن اشاره به اینکه از روز شنبه بازار تعدیل شده است، افزود: طی دو روز گذشته قیمت ها در بازار مطابق روال قبل و براساس عرضه و تقاضا نوسان دارد.

  کشتی آرای گفت: مدیریت بانک مرکزی در بازار مانع از تشدید نوسانات ارزی شد و همین امر نیز جلوی افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه را گرفت؛ تقاضا برای خرید طلا و سکه در روزهای گذشته افزایش یافته بود ولی با مدیریت بازار و کاهش نوسانات ارزی، قیمت ها در بازار طلا و سکه هم با تعدیل همراه شده است.

  وی با بیان اینکه حباب سکه جدید روز پنج‌شنبه بالای یک میلیون تومان بود ولی امروز با کاهش تقاضا، حباب سکه به 870 هزار تومان کاهش یافته است، تصریح کرد: در روزهای آینده قیمت جهانی طلا در همین محدوده 1800 دلار باقی خواهد ماند و میل به افزایش برای قیمت جهانی طلا پیش بینی نمی شود و قیمت ارز نیز در همین محدوده 30 هزار تومان باقی خواهد ماند برهمین اساس پیش بینی می شود که در دو سه روز آینده نیز قیمت ها در همین سطح باقی بماند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۵۱
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو