عصر بازار

قیمت انواع سکه و طلا کاهشی بود

عصر اعتبار- نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت فلز زرد در داخل با توجه به کاهش نرخ ارز کاهشی بود و تقاضا برای خرید انواع سکه و طلا در بازار افزایشی بود.

قیمت انواع سکه و طلا کاهشی بود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، محمد کشتی آرای اظهار داشت: قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته برخلاف هفته‌های قبل افزایشی بود و نرخ ارز سیر کاهشی داشته است درنتیجه این دو عامل تاثیر گذار در بهای طلا همدیگر را خنثی کردند و قیمت سکه در داخل کاهشی شد.

  وی ادامه داد: روز گذشته در بازارهای جهانی طلا قیمت هر انس طلا به 1840 دلار رسید که به‌طور متوسط 27 دلار افزایش قیمت داشت نرخ ارز نیز 200 تومان افت قیمت داشت.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: سکه طرح قدیم با 50 هزار تومان کاهش هفتگی 13 میلیون و 550 هزار تومان شد، سکه طرح جدید با 400 هزار تومان کاهش هفتگی 14 میلیون و 100 هزار تومان معامله می‌شد.

  به گفته وی نیم‌سکه و ربع‌سکه 50 هزار تومان افزایش قیمت هفتگی و را ثبت کردند که این به دلیل افزایش تقاضای خرید بود و سکه یک گرمی بانک مرکزی تغییر قیمتی نداشتند.

  کشتی آرای گفت: هر گرم طلای 18 عیار و هر مثقال طلای آب شدن نیز در آخرین روز معاملات به ترتیب 10 هزار تومان و 39 هزار تومان کاهش قیمت داشت.

  وی ادامه داد: قسمتی از کاهش 400 هزار تومان سکه طرح جدید مربوط به کاهش حباب سکه است و این هفته حباب سکه 200 هزار تومان کاهش یافت و به 810 هزار تومان رسید و درمجموع حباب انواع سکه به دلیل افزایش تقاضا برای خرید بالاست

  وی در خصوص قیمت فلز زرد در هفته آینده گفت: نرخ ارز در هفته گذشته به دلیل شروع مذاکرات 200 تومان کاهش یافت و با ادامه مذاکرات در هفته آینده پیش‌بینی افزایش نرخ ارز بعید است اما قیمت جهانی طلا با توجه به تحولات سیاسی همچون جنگ روسیه و اوکراین افزایشی خواهد بود با این شرایط پیش‌بینی می‌کنم در هفته آتی تغییری نداشته باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی