عصر بازار

دلار گوی سبقت را از طلا ربود

عصر اعتبار- قیمت طلا امروز چهارشنبه اندکی کاهش یافت و از بالاترین رقم دو هفته اخیر عقب‌نشینی کرد زیرا دلار زمین بازی را پس گرفت.

دلار گوی سبقت را از طلا ربود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا در ساعت 10 و 33 دقیقه صبح به وقت شرقی، پس از اینکه روز سه‌شنبه به بالاترین میزان خود از 9 می از 1869 دلار و 49 سنت رسید، با کاهش 7.30 درصدی به 1859 دلار و 10 سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا نیز قیمت طلا با 0.39 درصد کاهش به 1860 دلار و 10 سنت رسید.

  شاخص دلار پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح خود در یک ماه گذشته در جلسه قبل، تقویت شد و شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که سایر ارزها دارند گران‌تر کرد.

  سرمایه‌گذاران در حال مقابله با نحوه ارزیابی مسیر فرود تورم هستند که اکنون اوج تورم پشت سر گذاشته شده است. استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI می‌گوید: سوالی که برای بازار وجود دارد این است که چقدر طول می کشد تا این شرایط عادی شود و این به طور قطع به طلا کمک خواهد کرد.

  بازدهی شاخص 10 ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده پس از افت در جلسه قبل به پایین‌ترین سطح یک ماهه، تقویت شد و تقاضا برای شمش با بازده صفر را تحت فشار قرار داد.

  به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، طلا ممکن است در اطراف حمایت 1856 دلار در هر اونس تثبیت شود و مقاومت در 1867 دلار را مجددا آزمایش کند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.2 درصد کاهش به 22.04 دلار رسید و پلاتین با 0.1 درصد کاهش به 952 دلار و 97 سنت رسید، در حالی که پالادیوم 0.4 درصد افزایش یافت و به 2014 دلار و 7 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی