عصر بازار

بانک‌ها در ۱۴۰۰ چقدر وام دادند؟

عصر اعتبار- میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان اسفند سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۹ به ترتیب معادل ۴۲.۷ و ۴۸.۳ درصد افزایش یافته است.

بانک‌ها در ۱۴۰۰ چقدر وام دادند؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان اسفندماه سال گذشته، مانده کل سپرده‌ها به رقم 5531.5 هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به پایان سال 1399 معادل 42.7 درصد افزایش را نشان می‌دهد.


  همچنین، بالاترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده 2998.7 هزار میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 15.5 هزار میلیارد تومان است.


  علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان 4141.8  هزار میلیارد تومان است که نسبت به پایان سال گذشته معادل 48.3 درصد افزایش داشته است.


  طبق این گزارش، بیش‌ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده 2576.5 هزار میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل 14.8 هزار میلیارد تومان است.


  نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی 83.2 درصد است که نسبت به پایان سال قبل 3 واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد که نسبت مذکور در استان تهران 94.3 درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد 107.8 درصد است.


  در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو