عصر بازار

افزایش تعداد بیمه شده ها

۱۳.۵ میلیون بیمه شده شاغل داریم

عصر اعتبار- تعداد بیمه شدگان شاغل در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۷ افزایش یافته و از ۱۲ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۷۹ هزار نفر در سال ۱۳۹۷ به ۱۳ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۵۶۳ نفر رسیده است.

۱۳.۵ میلیون بیمه شده شاغل داریم
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، بررسی آخرین آمار مربوط به بیمه شدگان تأمین اجتماعی نشان می‌دهد که از مجموع بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در 9 ماه سال 1400، 39.9 درصد از بیمه شدگان، بیمه شدگان اصلی هستند که حدود 88.9 درصد آنها را بیمه شده شاغل تشکیل می‌دهند.

  بیمه شدگان شاغل سازمان تأمین اجتماعی تنها برخی از بیمه شدگان اصلی را شامل می‌شوند اما با مطابقت تعریف شاغل و انواع بیمه شدگان اصلی سازمان تأمین اجتماعی؛ بیمه شده اجباری، برخی از بیمه شدگان خاص نظیر بافندگان، رانندگان، کارگران ساختمانی و کارفرمایان صنفی، برخی از بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد مانند معلمین حق التدیس و مربیان مهدهای کودک تحت پوشش بهزیستی و اعضای نماینده بیمه ایران و آسیا که بیمه شدگان شاغل در سازمان تأمین اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

  بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی: 9 ماهه اول سال 1400

  همچنین بیشترین سهم بیمه شدگان نیز متعلق به بیمه‌شدگان اجباری با 78 درصد، رانندگان با 6.48 درصد، حرف و مشاغل آزاد با 6.06 درصد، کارگران ساختمانی با 5.83 درصد، بافندگان با 1.89 درصد و کارفرمایان صنفی با 1.22 درصد است.

  توزیع نسبی انواع بیمه شده شاغل سازمان تأمین اجتماعی - 9 ماهه اول 1400

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که آمار بیمه شدگان شاغل سازمان تأمین اجتماعی در 9 ماهه سال 1400 نسبت به سال 1397 افزایش یافته است؛ بر این اساس تعداد بیمه شدگان شاغل از 12 میلیون و 356 هزار و 979 هزار نفر در سال 1397 به 13 میلیون و 395 هزار و 563 نفر رسیده است.

  این افزایش در حرف و مشاغل آزاد شاغل و کارفرمایان صنفی بیشترین بوده، اما در مربیان مهدهای کودک، معلمین حق التدریس، اعضای صندوق نظام دامپزشکی، کارگران ساختمانی، رانندگان، باربران و خادمین مساجد با روند کاهشی همراه بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو