عصر بازار

انگلیس پایتخت کلاهبرداری‌های اینترنتی در جهان

عصر اعتبار- تارنمای نشریه دیلی‌میل گزارش داد که سالانه ۳ میلیارد پوند در انگلیس کلاهبرداری می‌شود تا این کشور به پایتخت تبهکاری و کلاهبرداری جهان تبدیل شود.

انگلیس پایتخت کلاهبرداری‌های اینترنتی در جهان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، براساس تحقیقات این نشریه، خسارتی که از ناحیه کلاهبرداری به شهروندان انگلیس وارد می‌شود بسیار بیشتر از سایر اقتصادهای پیشرو از جمله ایالات متحده، کانادا و استرالیا است.

  دیلی میل با اشاره به افزایش افسارگسیخته هزینه‌های زندگی در انگلیس گزارش داد که تبهکاران به دنبال شناسایی راه‌های جدیدی برای کلاهبرداری از افراد مسن و آسیب‌پذیر هستند و اوضاع فقط رو به وخامت است.

  بر اساس این گزارش، موج جدید هولناک کلاهبرداری منجر به سرقت 700 میلیون پوند در ماه آوریل شد. این درحالیست که سال گذشته به طور میانگین 200 میلیون پوند در ماه کلاهبرداری می‌شد.

  تحقیقات میل همچنین نشان داد:

      40 میلیون انگلیسی امسال هدف کلاهبرداری قرار گرفتند
      از هر هفت کلاهبرداری فقط یک مورد به پلیس گزارش شده است
      پلیس درباره دو درصد از گزارش‌های ثبت شده تحقیق کرده است
      تعداد زیادی از کلاهبرداری‌ها کشف نشده می ماند

  این درحالیست که سازمان امنیت سایبری انگلیس ماه پیش گزارش داد که پارسال بالغ بر 2.7 میلیون فقره کلاهبرداری اینترنتی را خنثی کرده و این رقم در قیاس با سال قبل از آن (2021) چهاربرابر بیشتر شده است.

  مرکز ملی امنیت سایبری که تحت پوشش ستاد ارتباطات دولت انگلیس فعالیت می‌کند اعلام کرد کلاهبرداری‌های رهگیری شده شامل تأییدیه‌ از سوی افراد مشهور و ایمیل‌های جعلی و اخاذی از قربانیان است. این سازمان تاکید کرد که افزایش شمار موارد شناسایی شده، نشانگر رویکرد تهاجمی تبهکاران است.

  مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس می‌گوید که بحران کرونا باعث افزایش کلاهبرداری های مرتبط با سازمان بهداشت این کشور شده است. این سازمان سال گذشته بیش از یک هزار و 400 فقره کلاهبرداری مرتبط با سازمان بهداشت انگلیس را حذف کرد که نسبت به سال 2020 افزایشی 11 برابری نشان می‌دهد.

  نوع دیگری از کلاهبرداری که سال گذشته توسط مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس شناسایی شد، ایمیل‌های اخاذی، شامل ادعای دروغینی بود مبنی بر اینکه ایمیل قربانی هک شده و از او خواسته می‌شد که بابت آن پول پرداخت کند.

  دولت انگلیس در نظر دارد تا در لایحه ایمنی و صیانت از فضای مجازی، شرکت‌های بزرگ اینترنتی را ملزم کند که از درج تبلیغات تقلبی جلوگیری کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو