عصر بازار

دلار با چه قیمتی معامله می‌شود؟

عصر اعتبار- : در حال حاضر دلار به نرخ‌های توافقی، خدماتی، نیما و بازار آزاد معامله می‌شود.

دلار با چه قیمتی معامله می‌شود؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در حال حاضر یکی از نرخ‌هایی که دلار با آن معامله می‌شود، نرخ توافقی است که با اجازه بانک مرکزی به صرافی‌ها برای خرید و فروش ارز اسکناس صادرکنندگان با نرخ توافقی در اواخر ماه قبل شکل گرفت.

  با این تفاسیر، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به صرافی‌های رسمی تا سقف 2000 دلار با کارت ملی بخرند که امروز در صرافی‌ها، دلار توافقی به نرخ 28 هزار و 360 تومان خریده و معادل 28 هزار و 710 تومان فروخته می‌شود.

  نرخ خدماتی نیز نرخ دیگر خرید و فروش دلار است که این نرخ به ارزهای خدماتی چون ارز مسافرتی، دانشجو و ... مربوط می‌شود و به نرخ بازار متشکل ارزی خرید و فروش می‌شوند.

  طبق اعلام کانون صرافان، امروز، قیمت خرید و فروش دلار به نرخ خدماتی تا زمان نوشتن این گزارش نیز به ترتیب معادل 27 هزار و 596 تومان و 27 هزار و 750 تومان است.

  نرخ نیمای دلار نیز که به نرخ خرید و فروش ارز برای واردکنندگان و صادرکنندگان کالا مربوط می‌شود، امروز دلار نیمایی به نرخ 27 هزار و 838 تومان خریده و فروخته می‌شود.

  فارغ از این، در بازار غیررسمی ارز نیز دلار معامله می‌شود که دلار امروز در این بازار حدودا به نرخ 30 هزار و 800 تومان تا 31 هزار و 200 تومان خریده و فروخته می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی