عصر بازار

اقتصاد اول اروپا در آستانه رکود قرار گرفت

عصر اعتبار- بر اساس نتایج نظرسنجی یک اندیشکده آلمانی، فضای کسب و کار در این کشور به طور قابل توجهی بدتر شده است و صنایع به طور فزاینده‌ای نسبت به ماه‌های آینده نگران هستند.

اقتصاد اول اروپا در آستانه رکود قرار گرفت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، بر اساس نتایج نظرسنجی یک اندیشکده آلمانی که روز دوشنبه منتشر شد، فضای کسب و کار در این کشور به طور قابل توجهی بدتر شده است و صنایع به طور فزاینده‌ای نسبت به ماه های آینده نگران هستند.

  در گزارش مؤسسه آیفو آمده است: افزایش قیمت (حامل‌های) انرژی و تهدید کمبود گاز بر اقتصاد تاثیر گذاشته است. آلمان در آستانه یک رکود اقتصادی است.

  شاخص فضای کسب و کار آیفو از 92.2 در ماه ژوئن به 88.6 در ژوئیه سقوط کرد که پایین‌ترین نقطه از ژوئن 2020 در زمان اوج همه‌گیری ویروس کرونا و پس از یک سال بهبودی پس از همه‌گیری است.

  در میان بخش هایی که نسبت به آینده بدبین هستند می توان به بخش های تولید، خدمات، ساخت و ساز و تجارت اشاره کرد.

  این شاخص بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از حدود 9000 مدیر از سراسر جامعه تجاری آلمان اعلام شده است و اعتماد آنها را نسبت به شرایط فعلی در مقایسه با نقطه مرجع سال 2015 اندازه گیری می‌کند.

  یورگ کرامر، اقتصاددان ارشد در کومرزبانک Commerzbank به رویترز گفت: رکود گسترده در نظرسنجی فضای کسب و کار آیفو نشان دهنده ترس مشاغل آلمانی از بحران گاز است.

  اتحادیه اروپا با اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، زنگ خطر را در مورد بحران عرضه گاز روسیه به صدا درآورده و روز دوشنبه هشدار داد که اتحادیه اروپا باید برای قطع کامل گاز روسیه آماده باشد.

  بر اساس این گزارش، عدم قطعیت درباره بحران گاز موجب اعلام هشدارهایی در مورد تعطیلی احتمالی صنایع بزرگ در آلمان شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی