عصر بازار

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد:

کاهش قیمت طلا در هفته نخست مردادماه

عصر اعتبار- نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: هفته نخست مرداد ماه هفته کاهش و ثبات قیمت برای انواع سکه و طلا و بود و حباب سکه ۱۰۰ هزار تومان کم شد.

کاهش قیمت طلا در هفته نخست مردادماه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا؛ «محمد کشتی آرای» روز (جمعه)  در خصوص وضعیت بازار طلا در هفته گذشته اظهارداشت: هفته گذشته قیمت جهانی طلا تا روز چهارشنبه سیر نزولی داشت و به یکباره در این روز با 19 دلار افزایش همراه بود و در آخرین معاملات روز پنجشنبه به یک هزار و 747 دلار رسید.

  به گفته وی، نرخ ارز در طول هفته از ثبات خوبی برخوردار بود و حتی می‌توان گفت کاهش هم داشته است.

  کشتی‌آرای بیان کرد: دو عامل موثر بر قیمت طلا یعنی نرخ ارز و بهای انس جهانی در مجموع سیر نزولی داشت و معاملات به دلیل نزدیکی به ایام ماه محرم  با کمی کاهش همراه بود و قیمت‌ها نوسان زیادی نداشت.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: مدیریت کنترل بازار ارز توسط بانک مرکزی عامل مهمی در تثبیت نرخ ارز در ماه‌های گذشته بود. 

  وی گفت: قیمت انس جهانی در آخرین معاملات روز گذشته نسبت به ابتدای هفته 19 دلار، نقره نیز یک دلار افزایش یافت. قیمت هر مثقال طلای آب شده و هر گرم طلای 18 عیار نیز  تغییری نسبت به ابتدای هفته نداشت.

  کشتی آرای ادامه داد: سکه طرح قدیم 50 هزار تومان کاهش هفتگی، سکه طرح جدید 60 هزار تومان افزایش هفتگی، نیم سکه  و ربع سکه هرکدام با20 هزار تومان افزایش هفتگی، سکه‌های یک گرمی بدون تغییر داد و ستد می‌شد.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهارداشت: نکته قابل توجه در هفته گذشته این است که حباب سکه در حال کاهش است و در هفته گذشته به طور متوسط 100 هزار تومان کاهش حباب سکه را داشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم از روز شنبه انواع سکه با کاهش حباب  همراه باشند و با توجه به شرایط جهانی اقتصاد بهای جهانی طلا و ارز تغییری نخواهد داشت و در مقابل حباب سکه کاهش یابد.

  وی گفت: در این روزها سرمایه‌گذاری در بخش طلا به شدت کاهش یافته است و بازارهای دیگر مثل بورس و صندوق‌های سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی به دلیل تثبیت و بهتر شدن شرایط اقتصادی جاذبه بیشتری داشته است و سرمایه‌گذاری در بخش طلا و سکه در حال کاهش است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی