عصر بازار

کاهش تقاضا در بازار طلا و سکه به دنبال افت دلار

عصر اعتبار- در معاملات چهارمین روز هفته، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شد.

کاهش تقاضا در بازار طلا و سکه به دنبال افت دلار
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، محمد کشتی آرای کارشناس بازار طلا و سکه با اشاره به رشد نرخ جهانی طلا تحت تاثیر تحولات سیاسی دنیا اظهار داشت: در این هفته شاهد افزایش چند دلاری هر اونس طلا بودیم و امروز به رقم 1773 دلار رسیده است. قیمت هر اونس نقره نیز امروز 20 دلار و 23 سنت بود و قیمت هر اونس پلاتین نیز به 905 دلار رسید.

  وی افزود: قیمت ارز در بازار داخلی کشور با کاهش همراه شده و تقاضا برای خرید سکه نیز کاهش پیدا کرده است؛ در نتیجه با توجه به افزایش چند دلاری قیمت جهانی طلا و کاهش قیمت ارز، آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز (سه شنبه 11 مردادماه 1401) به این ترتیب است:

  هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم 14 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز 14 میلیون و 850 هزار تومان تعیین شد.

   

  وی افزود: نیم سکه به رقم 8 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز به 5 میلیون و 200 هزار تومان رسید. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز 3 میلیون و 100 هزار تومان دادوستد شد.

   

  همچنین قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز به 5 میلیون و 910 هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای 18 عیار در معاملات امروز به یک میلیون و 364 هزار تومان رسید. بر این اساس هر گرم طلای 20 عیار نیز یک میلیون و 515 هزار تومان تعیین شد. هر گرم طلای 21 عیار، یک میلیون و 591 هزار تومان و هر گرم طلای 22 عیار نیز یک میلیون و 667 هزار تومان قیمت گذاری شد. هر گرم طلای 24 عیار نیز به یک میلیون و 820 هزار تومان رسید.

   

  وی در پایان در خصوص میزان حباب سکه اظهار داشت: امروز هر سکه امامی دارای حباب یک میلیون و 470 هزار تومانی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی