عصر بازار

طلای جهانی افزایش یافت؛ دلار عقب‌نشینی کرد

عصر اعتبار- قیمت طلا امروز - پنج شنبه - با کاهش ارزش دلار و بازدهی خزانه داری ایالات‌متحده افزایش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات‌متحده در اواخر این هفته بودند که می‌تواند نشانه‌های بیشتری در مورد برنامه‌های افزایش نرخ فدرال رزرو ارائه دهد.

طلای جهانی افزایش یافت؛ دلار عقب‌نشینی کرد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا در ساعت 6 و 20 دقیقه صبح به وقت شرقی با 2.3 درصد افزایش به 1767 دلار و 90 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.13 درصد افزایش به 1768 دلار و 90 سنت رسید.

  در حالی که معیار بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات‌متحده از بالاترین سطح بیش از یک هفته گذشته سقوط کرد، دلار در برابر رقبای خود 0.1 درصد کاهش یافت و باعث شد طلای دلاری را برای سایر ارزها ارزان‌تر کرد.

  داده‌ها نشان می‌دهد که صنعت خدمات ایالات‌متحده به طور غیرمنتظره‌ای در جولای رشد کرد زیرا سفارش‌های جدید به شدت رشد کردند، در حالی که سفارش‌های کارخانه‌های ایالات‌متحده نیز در ژوئن افزایش یافتند و پس از پیشرفت 1.8 درصدی در ماه می، 2 درصد افزایش یافتند.

  اکنون تمرکز روی داده‌های مشاغل ایالات‌متحده است که قرار است در روز جمعه منتشر شود و می‌تواند شفافیت بیشتری را در مورد تشدید تهاجمی فدرال رزرو برای مقابله با تورم ارائه دهد.

  سیاست‌گذاران فدرال رزرو در روزهای سه شنبه و چهارشنبه اعلام کردند که بانک مرکزی همچنان مصمم است نرخ بهره آمریکا را به سطحی برساند که به طور قابل‌توجهی فعالیت اقتصادی را مهار کند و بالاترین تورم را از دهه 1980 کاهش دهد.

  اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن 0.2 درصد کاهش یافت و به 1000.65 رسید.

  نظرسنجی رویترز نشان داد که تحلیلگران پیش‌بینی خود از قیمت پلاتین و پالادیوم را به شدت کاهش داده‌اند زیرا کاهش رشد اقتصاد جهانی باعث کاهش تقاضا شده است.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.2 درصد کاهش به 20 دلار رسید، پلاتین 0.1 درصد افزایش یافت و به 899.06 دلار رسید و پالادیوم با 0.1 درصد کاهش به 2014 دلار و 97 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی