عصر بازار

تامین مالی غیرتورمی ‎تولید در دستور کار بانک مرکزی

انتشار ‎اوراق گام شتاب گرفت

عصر اعتبار- بانک مرکزی از شتاب انتشار اوراق گام در یک ماه گذشته خبر داد و اعلام کرد: انتشار اوراق گام در این مدت هفت هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان رسید.

انتشار ‎اوراق گام شتاب گرفت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: درحالی‌که میزان انتشار اوراق گام به عنوان ابزار تامین مالی از بهمن 1399 تا 15 تیر 1401 در مجموع هشت هزار و 800 میلیارد تومان بوده، میزان انتشار این اوراق تنها در یک ماه اخیر با اصلاحات دستورالعمل قبلی در بانک مرکزی به 7 هزار و 560 میلیارد تومان رسید.

    وی افزود: اوراق گام یک ابزار تامین مالی زنجیره‌ای و اعتباری است که با سهولت و ریسک پایین، امکان تامین مالی غیرتورمی تولید را فراهم می‌کند.

    به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین داده‌های بانک مرکزی از ابتدای راه‌اندازی اوراق گام (بهمن‌ماه  سال 1399) تا 18 مردادماه، در مجموع 164 هزار میلیارد ریال اوراق گام توسط بانک‌های عامل صادر شده است که از کل اوراق صادر شده، حدود 88.4 هزار میلیارد ریال بر اساس دستورالعمل قبلی و حدود 75.6 هزار میلیارد ریال طی چند هفته اخیر و از زمان عملیاتی شدن دستورالعمل و سامانه جدید اوراق گام (نیمه دوم تیرماه) بوده است.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی