عصر بازار

مسیر قیمت طلای جهانی به کدام سو خواهد رفت؟

عصر اعتبار- طلا امروز چهارشنبه برای رشد با مشکل مواجه شد زیرا که سرمایه‌گذاران منتظر آخرین جلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو ایالات‌متحده بودند که می تواند سرنخ هایی را در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره در میان نشانه‌هایی از کاهش تورم ارائه دهد.

مسیر قیمت طلای جهانی به کدام سو خواهد رفت؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 7 و 50 دقیقه صبح به وقت شرقی با 0.6 درصد افزایش به 1776 دلار و 20 سنت رسید. پس از اینکه در روز سه‌شنبه به کمترین میزان خود از 8 آگوست و به 1770 دلار و 86 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز با 0.03 درصد افزایش به 1777 دلار و 20 سنت رسید.

  تمرکز بر روی دقایقی از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال جولای و سمپوزیوم جکسون هول در 25 تا 27 اگوست است. ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی در DailyFX گفت: هر دو این رویدادها زمینه را برای نشست فدرال رزرو در ماه سپتامبر فراهم می‌کنند.

  اگر بخواهیم دیدگاه تندروانه‌تری از فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره بگیریم، از نظر جذابیت اصلی طلا برای سرمایه‌گذاران، تا حدودی منفی خواهد بود.

  بانک مرکزی ایالات‌متحده نرخ بهره یک شبه خود را از ماه مارس 225 واحد پایه افزایش داده است تا تورم بالا را مهار کند. معامله‌گران با احتمال 42.5 درصدی برای افزایش 75 واحدی نرخ بهره و 57.5 درصد احتمال افزایش 50 واحدی در جلسه بعدی فدرال رزرو در 20 تا 21 سپتامبر قیمت‌گذاری کردند.

  اگرچه طلا به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می‌شود اما افزایش نرخ بهره در ایالات‌متحده جذابیت شمش‌های غیر بازده را کاهش می‌دهد.

  بر اساس گزارش رویترز، علیرغم نشانه‌هایی از کاهش تورم در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان، مقامات فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره در آینده که منجر به کاهش قیمت طلا از سطح کلیدی 1800 دلار شده است، لحن مخالف خود را حفظ کرده‌اند.

  دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، روز سه‌شنبه 0.18 درصد کاهش یافت و به 992.20 تن رسید که پایین‌ترین میزان از ژانویه است.

  دلار که یک پناهگاه امن رقیب است و همبستگی قوی با شمش دارد، پیش از داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده و فدرال رزرو ثابت ماند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.1 درصد کاهش به 20.09 دلار رسید، پلاتین 0.1 درصد کاهش یافت و به 933 دلار و 86 سنت رسید و پالادیوم در 2152 دلار و 33 سنت ثابت ماند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی