عصر بازار

برای اولین بار از سال ۱۹۸۲؛

تورم در انگلیس دو رقمی شد

عصر اعتبار- آمار رسمی در انگلیس در روز چهارشنبه نشان داد، تورم مربوط به قیمت مصرف‌کننده در این کشور در ماه ژوئیه (تیر) به ۱۰.۱ درصد افزایش یافته که بالاترین میزان از فوریه ۱۹۸۲ بوده است.

تورم در انگلیس دو رقمی شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، افزایش تورم در این کشور در حالی بروز کرده که نرخ سالانه تورم در ماه گذشته در این کشور (ژوئن)  9.4 درصد به ثبت رسیده است.

  افزایش تورم در انگلیس در ماه ژوئیه امسال بالاتر از حد انتظار اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز در این ماه بود که پیش بینی می شد تورم افزایشی 9.8 درصدی داشته باشد.  این افزایش تورم، نگرانی های بانک مرکزی انگلیس درباره فشار ناشی از قیمت ها را کاهش نداده است.

  اوایل ماه جاری میلادی، بانک مرکزی انگلیس، نرخ بهره  را 0.5 درصد افزایش داد و به 1.75 درصد رساند که اولین افزایش نیم واحدی از سال 1995 بود.

  این بانک پیش بینی کرد تورم در اکتبر (مهر)و با افزایش قیمت های انرژی های خانگی به 13.3 درصد برسد.

  به گزارش ایرنا، نظرسنجی جدید «تایمز رادیو» نشان داده که از زمان کمبود غذا در جهان و افزایش هزینه‌های انرژی و در نتیجه افزایش قیمت مواد غذایی در انگلیس، میلیون‌ها شهروند این کشور وعده‌های غذایی خود را کاهش داده‌اند تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند. بر اساس این نتایج  16 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به صورت مکرر وعده‌های غذایی خود را کاهش داده‌اند تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند.

  کارشناسان اقتصادی پیش بینی می‌کنند که اقتصاد انگلیس در سال آینده میلادی نیز همچنان با افزایش قیمت‌ها و بالا رفتن تورم مواجه باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی