عصر بازار

خطر سقوط به کانال ۱۵۰۰ دلار بیخ گوش طلا!

عصر اعتبار- قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز گذشته به شدت کاهش یافت. بهای طلا به پایین‌ترین حد در ۲.۵ سال اخیر رسید. افزایش بازده اوراق قرضه دولتی و شاخص بسیار قوی دلار آمریکا از مهمترین عوامل تاثیرگذار در بازار فلزات گرانبها هستند.

خطر سقوط به کانال ۱۵۰۰ دلار بیخ گوش طلا!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، طلای اکتبر آخرین بار با 24.80 دلار کاهش به 1646 دلار و 50 سنت رسید و نقره دسامبر 0.532 دلار کاهش یافت و به 19.08 دلار رسید و بهای هر اونس طلا در روز جمعه به 1644 دلار و 50 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا نیز به 1645 دلار و 50 سنت رسید.

  تحلیلگران اظهار کردند که این محیط کلان احتمالاً افراد بیشتری را از طلا دور و فرصتی عالی برای خرید ایجاد می‌کند.

  بازارهای سهام جهانی کاهش یافتند؛ شاخص‌های سهام ایالات‌متحده به بازه‌های بسیار پایین‌تر و پایین‌ترین سطح سه ماهه خود اشاره می‌کنند. شاخص دلار آمریکا به شدت افزایش یافته و به بالاترین سطح 20 سال اخیر رسیده است.

  ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار OANDA عنوان کرد به نظر می‌رسد که این افزایش دلار به اوج خود نمی‌رسد. فضای فعلی بازار احتمالا ناآرام خواهد ماند. انتظارات افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به طور گسترده‌ای در حال نوسان است.

  با رسیدن میانگین صنعتی داو جونز به پایین‌ترین سطح سال در روز جمعه و نوسانات بیشتر در پیش رو، بعید به نظر می‌رسد که طلا در کوتاه‌مدت یک صعود قوی داشته باشد. در نهایت، با کاهش اشتها برای سهام، طلا دوباره به پناهگاه امنی تبدیل خواهد شد اما قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، اقتصاد باید کند شود و تورم باید کاهش یابد.

  بر اساس گزارش کیتکو، خطر بزرگ برای این فلز گرانبها سقوط به زیر 1600 دلار در هر اونس است. مویا گفت: اگر ما 1600 دلار را بشکنیم، آنگاه 1540 دلار خطی خواهد بود. بازار همچنان به شرایط بسیار سخت کار در ایالات‌متحده نگاه می‌کند و به این معناست که فشار دستمزدها همچنان یک موضوع خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی