عصر بازار

در ماه نوامبر انجام شد

سرعت رشد اقتصادی روسیه رکورد ۶ ساله را زد

عصر اعتبار- فعالیت کارخانه روسیه در نوامبر با سریع‌ترین سرعت در تقریباً ۶ سال اخیر رشد می‌کند.

سرعت رشد اقتصادی روسیه رکورد ۶ ساله را زد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، یک نظرسنجی تجاری امروز(پنجشنبه) نشان داد که بخش تولید روسیه در ماه نوامبر به دلیل افزایش تولید و سفارش‌های جدید با سریع‌ترین سرعت خود در تقریباً 6 سال اخیر گسترش یافت و از نزول به سمت انقباض در ماه گذشته بازگشت.

  شاخص مدیران خرید اس‌اندپی گلوبال در نوامبر از 50.7 در ماه اکتبر به 53.2 افزایش یافت و از مرز 50 که انبساط را از انقباض جدا می‌کند فاصله گرفت و به بالاترین حد خود از ژانویه 2017 رسید.

  اس‌اندپی گلوبال اعلام کرد که تقاضا همچنان توسط مشتریان داخلی ادامه دارد زیرا سفارشات صادراتی جدید دوباره به شدت کاهش یافته است. با این وجود، فروش بیشتر جدید باعث افزایش مجدد اشتغال و موجودی‌ها شد. تحریم‌ها علیه مسکو همچنان بر تقاضای مشتریان خارجی تاثیر می‌گذارد و سفارش‌های صادراتی جدید با سرعت شدیدی برای دهمین ماه متوالی کاهش می‌یابد.

  بر اساس گزارش رویترز، اس‌اندپی گلوبال گفت که با وجود تمدید بیشتر زمان تحویل تامین‌کنندگان در میان چالش‌ها و اختلالات لجستیکی، شرکت‌ها خرید ورودی خود را با سریع‌ترین سرعت از ژانویه 2017 گسترش دادند. در همین حال، اعتماد تجاری، با حمایت از امید به سفارش‌های جدید، به دومین رکورد خود از آوریل 2019 رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی