عصر بازار

پیش‌بینی هفتگی بازار طلای جهانی

قیمت طلای جهانی در تلاش برای حفظ سطح ۱۸۰۰ دلار

عصر اعتبار- بازار طلا در تلاش است تا قیمت ۱۸۰۰ دلار در هر اونس را حفظ کند زیرا معامله‌گران به قدرت قابل‌توجه در بازار کار ایالات‌متحده واکنش نشان می‌دهند که همچنان انتظارات کاهش قریب الوقوع را به چالش می‌کشد.

قیمت طلای جهانی در تلاش برای حفظ سطح ۱۸۰۰ دلار
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، اداره آمار کار ایالات‌متحده روز جمعه اعلام کرد که 263 هزار شغل در ماه نوامبر ایجاد شده است. این داده‌ها به‌طور قابل‌توجهی از انتظارات پیش‌بینی‌شده اقتصاددانان که افزایش شغلی حدود 200 هزار نفر را پیش‌بینی می‌کردند، پیشی گرفت.

  بازار طلا در آستانه انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تحت فشارهای فنی فروش اندکی قرار داشت و شاهد تحرک چندانی نبود. هر اونس طلا در ماه فوریه آخرین بار به قیمت 1798 دلار معامله شد که تقریباً یک درصد در روز کاهش داشت.

  کاترین جوج، اقتصاددان ارشد در CIBC گفت: فدرال رزرو به دنبال خنک کردن بازار کار است تا تورم را به هدف بازگرداند و داده‌های اشتغال در ماه نوامبر نتیجه زیادی در این زمینه نداشت.

  برخی از تحلیلگران اظهار کردند که آخرین داده‌های اشتغال باید فدرال رزرو را مجبور کند تا سیاست پولی تهاجمی خود را تا پایان سال حفظ کند. با این حال، بازارها همچنان احتمال نزدیک به 75 درصدی را برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره در ماه آینده دارند.

  بر اساس گزارش کیتکو، قیمت طلا پیش از تعطیلی بازار به 1797 دلار و 30 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز به 1798 دلار و 30 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی