عصر بازار

فروش اوراق ارز اقدامی مناسب برای مهار نقدینگی

عصر اعتبار- عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: اقدام بانک مرکزی در فروش اوراق ارز گامی مهم در مهار نقدینگی در کشور است.

فروش اوراق ارز اقدامی مناسب برای مهار نقدینگی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی؛ عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعداز جمع شدن صف های خرید دلار در مقابل صرافی ها که حاصل راه اندازی سامانه برخط خرید ارز بود؛ اقدام بانک مرکزی در فروش اوراق ارزی گامی مهم در مهار نقدینگی در کشور است.

  وی افزود: از سوی دیگر فروش اوراق ارز از سوی بانک مرکزی باعث حذف دلالی ها و واسطه گری های خرد در بازار ارز می‌شود.

  عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: فروش اوراق ارز باعث ایجاد شفافیت در این بازار و تامین نیاز مردم به صورت رسمی می شود.

  وی افزود: اوراق ارزی می تواند علاوه بر ایجاد اطمینان برای سرمایه‌گذاری مردم باعث شود تا ارزهای خانگی به چرخه اقتصاد کشور بازگردد.

  این نماینده مجلس با اشاره به تصمیم جدید بانک مرکزی در تامین ارز واردات کالاهای ارزی گفت: افزایش چند برابری سقف تسهیلات و حوالجات ارزی برای واردکنندگان نهاده های دامی در شرایط کنونی تصمیم بجایی بود که از سوی بانک مرکزی اتخاذ شد.

  وی اضافه کرد: علاوه بر این کارمزد انتقال ارز برای واردکنندگان کالاهای اساسی یک سوم شده است که باعث تسهیل و تسریع در تامین و واردات کالاهای اساسی و حتی کاهش قیمت آن خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی