عصر بازار

بازگشت اقتصاد امارات به دوران طلایی

عصر اعتبار- تجارت خارجی امارات متحده عربی به بالاترین سطح تاریخی اش جهش کرد.

بازگشت اقتصاد امارات به دوران طلایی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا ، ارزش تجارت خارجی امارات متحده عربی در 9 ماهه نخست سال گذشته به یک سطح تاریخی بی سابقه جهش کرد و 1.637 تریلیون درهم (445.7 میلیارد دلار) را به ثبت رساند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد داشت.

  دکتر ثانی بن احمد الزیودی، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی، گفت که تجارت خارجی امارات متحده عربی «بازیابی خود را از پیامد‌های همه‌گیری کووید 19 و بازگشت آن به ثبت نرخ‌های بالاتر از قبل از همه‌گیری تثبیت کرده است.» "

  افزایش ارزش تجارت خارجی همزمان با افزایش محسوس صادرات غیرنفتی بود که سهم آن در کل تجارت خارجی 20 درصد بود؛ در مقایسه با 12 درصد در 5 سال قبل و همچنین صادرات مجدد که در حال حاضر 45 سهم دارد. به گفته الزیودی، سهم واردات به 55 درصد کاهش یافته است، در حالی که پنج سال قبل بیش از 62 درصد بود.

  وزیر دولت در امور تجارت خارجی گفت: آمار‌های اخیر تجارت خارجی موید این است که استراتژی تنوع اقتصادی با موفقیت همراه با رشد و گسترش تجارت خارجی ما پیش می‌رود که برنامه‌هایی را نیز برای دوبرابر کردن تولید ناخالص داخلی به 3 تریلیون درهم تا سال 2030 ثابت می‌کند که تجارت جزء لاینفک آن است. "

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی