عصر بازار

گزارش خبرگزاری شینهوا از دیدار فرزین و رئیس صندوق بین‌المللی پول

درخواست دسترسی به داده‌های اقتصادی ایران رد شد

عصر اعتبار- ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا دسترسی صندوق بین المللی پول به برخی از داده‌های طبقه‌بندی شده اقتصادی را رد کرد.

درخواست دسترسی به داده‌های اقتصادی ایران رد شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، خبرگزاری شینهوا چین در گزارشی نوشت: رئیس‌کل بانک مرکزی ایران گفته است که ایران نمی‌تواند به دلیل تحریم‌های «یکجانبه و غیرقانونی» آمریکا و رعایت مصالح ملی، به صندوق بین‌المللی پول (IMF) دسترسی به برخی از داده‌های طبقه‌بندی شده اقتصادی خود را فراهم کند.

  محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی ایران این سخنان را در نشستی با کریستالینا جورجیوا؛ رئیس صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن دی سی بیان کرد.

  بر اساس گزارش خبرگزاری شینهوا، رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به آغاز تعاملات ایران با سازمان‌های بین‌المللی از جمله منابع در دسترس ایران در صندوق بین‌المللی پول در قالب حق ویژه برداشت 6.7 میلیارد دلاری و فرآیند اثربخشی سیاست‌های پولی و مالی در نتیجه افزایش همکاری‌ها گفت: سیاست‌های پولی و مالی ایران، تورم این کشور را در سال جاری به کانال 30 درصد کاهش خواهد داد.

  در همین حال، جورجیوا صندوق بین المللی پول هم گفت این نشست نشانه ازسرگیری تعامل بین بانک مرکزی ایران با آژانس مالی سازمان ملل است.

  این اولین دیدار رئیس کل بانک مرکزی ایران و صندوق بین‌المللی پول در دهه‌های گذشته بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی