عصر بازار

کدام کشور بیشترین رشد اقتصادی در جهان را دارد؟

عصر اعتبار- کشور گویان در آمریکای جنوبی در سال ۲۰۲۲ بیشترین رشد اقتصادی در جهان را داشت و پیش بینی می‌شود این روند تا سال ۲۰۲۵ ادامه پیدا کند.

کدام کشور بیشترین رشد اقتصادی در جهان را دارد؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، کارشناسان می‌گویند: افزایش درآمدهای نفتی و رشد صادرات، تولید ناخالص داخلی کشور گویان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا سال 2028 بیش از دو برابر افزایش خواهد داد.

  این کشور که بین ونزوئلا و سورینام واقع شده، پیش تر مستعمره انگلیس بود و 800 هزار نفر جمعیت دارد. صندوق بین‌الملل پول پیش‌بینی کرده که اقتصاد گویان برای سال جاری رشد 38 درصدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ثبت برساند. سال گذشته میلادی هم گویان با ثبت رشد اقتصادی 62.3 درصدی رتبه اول بیشترین رشد اقتصادی در جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خود اختصاص داد.

  موسسه BMI متعلق به فیچ سولوشِنز نیز با تأیید پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول مدعی شده که کشور گویان در سال جاری رشد اقتصادی بسیار بالایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه خواهد کرد.

  اندرو تِرِهان از دبیر BMI می‌گوید که طی 5 سال آینده اقتصاد گویان 115 درصد رشد خواهد کرد. البته میزان دقیق رشد اقتصادی این کشور بستگی به آن دارد که با چه سرعتی شاهد افزایش تولید نفت گویان باشیم.

  پیش‌بینی می‌شود به خاطر اکتشاف میادین جدید نفتی، تولید نفت گویان از 390 هزار بشکه در روز طی سال جاری به بیش از یک میلیون بشکه در روز تا سال 2027 افزایش یابد.

  ترهان می‌گوید به لطف کشف چند میدان نفتی طی سال‌های گذشته و افزایش تولید نفت گویان، روند رشد سریع اقتصادی این کشور ادامه پیدا خواهد کرد.

  وی معتقد است که در سال 2023 هم گویان رتبه نخست بیشترین رشد اقتصادی در جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از آن خود خواهد کرد و در دو سال آینده هم این جایگاه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حفظ می‌کند.

  صندوق بین‌المللی پول می‌گوید، بخش غیرنفتی اقتصاد گویان هم به لطف سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل، مسکن و افزایش سرمایه انسانی شاهد رشد بوده و حوزه کشاورزی و معدن گویان نیز عملکرد خوبی داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۹۰
    • بازار امروز ۳۸۸
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار